20 октября • обновлено в 23:33
МоваЯзык
Спорт Lady

/ Блоги - Новости шоу-бизнеса

Роману Скрипіну: мало вбити дракона. Треба винищити його в собі

48.2т

Убивця "Княжицького" стає "Княжицьким".

Це історія, коли чоловік тихцем іде із сім’ї, а дружині й дітям пост-фактум дзвонить: "Вибачте, але я пішов від вас, щоб створити нову сім’ю, тому я ще й забрав усю сімейну заначку. А ви й так же не бідні".

Тільки це не просто наша сімейна заначка, друже. Це ті гроші, які впродовж двох років тисячі громадян давали НЕ на самопроголошену "Громадську народну республіку", а на телебачення, якому можна довіряти, і яке цінує довіру глядачів, керується статутом і правилами. Ми не маємо морального права простити тобі ці гроші, вони не наші, вони зібрані з усього світу на колектив відданих своїй справі "безбашених" людей. Скільки разів я повторив в ефірі: "Громадське існує на внески громадян", скільки тисяч разів це повторили Сайчук, Гнап, Гуменюк, гарантуючи чесність і честь своїми власними іменами?

Ти ж сто разів міг реалізуватись і розвиватись у цьому колективі, робити будь-які проекти, запускати "Громадське. Київ", якби просто захотів, якби робив це. Натомість, ти крадькома від усіх кількома траншами вивів де-факто гроші Громадського на власний рахунок за кордоном. Потім так само тихцем від усіх, ввівши в оману Агентство інтернет прав, ти зняв гроші від монетизації всіх наших відео на youtube, зібрані всіма нами від початку нашого мовлення...

Як ви думаєте, коли всі дізнались, що пояснив Роман?

Нічого. Він не з’явився ні цього дня, ні наступного. Минув не один тиждень! Поки раптом в фейсбуку не з'явилася заява про "Громадське. Київ", яке створюватиметься "на кошти, акумульовані за два роки".

Ох, як тяжко...

Громадське – це моя сім’я, в якій можна покласти на кухні гаманець, і за тиждень ніхто до нього навіть не торкнеться. Найменше в світі я чекав підлості від людини, яка заснувала мою сім'ю. Видно, мало просто вбити дракона-Княжицького, треба ще винищити його в собі. Я – не суддя. Але мовчати, щоб не виносити "сор із ізби" – це для традиційних, олігархічних, приватних компаній, це – не для нас. Ми повністю підзвітні глядачам, і наш обов’язок – донести будь-яку важливу інформацію. Я не хочу нічого знати про "своїх" чи "чужих". Є місія Громадського: служіння аудиторії, і є совість. І також є честь. Мені страшенно соромно за те, що сталося, і страшенно прикро, що таку роль зіграв дуже симпатичний мені Роман Скрипін, але я не маю вибору, ніж іти далі. Я вимушений робити далі свою справу і все-одно проситиму нам довіряти. Довіряти тим, то не готовий покривати шантаж і брудні ігри з коштами глядачів. Довіряти справжньому Громадському. "Ми й..нуті, а тому – непереможні"

***

"Наглядова рада ГО "Громадське телебачення" в своїх діях виходить з довготермінового інтересу глядачів. Усвідомлюючи відповідальність як перед благочинцями, так і перед українським суспільством загалом, розуміючи вагу встановлення прикладу для інших громадських та суспільних медіа, Наглядова рада звертається до Загальних зборів, Програмної ради, Голови ГО "Громадське телебачення":

Звернення Наглядової Ради ГО "Громадське телебачення"

від 18.01.2016

Наглядова рада ГО "Громадське телебачення" постійно слідкує за тим, щоб hromadske.tv у своїй діяльності неухильно дотримувалося своїх цінностей та місії, а також визначених ухваленою Стратегією цілей. Виклики, які можуть підважити цінності чи місію чи перешкодити досягненню цілей стають предметом особливої уваги Наглядової ради. Це звернення Наглядової ради має на меті запобігти нецільовому використанню ресурсів ГО "Громадське телебачення", які були пожертвувані самими глядачами.

Наглядовою радою ГО "Громадське телебачення" під час виконання своїх обов’язків, передбачених статутом, було встановлено, що частина ресурсів ГО одноосібно контролюється одним членом організації – Романом Скрипіним:

– доменне ім’я hromadske.tv;

– рахунок PayPal, на який з 30.10.2013 р. надходили добровільні пожертви для ГО "Громадське телебачення";

– кошти, отримані за використання контенту ГО "Громадське телебачення" на YouTube.

Такий стан речей створює загрозу як для довіри глядачів і благочинців, так і для фінансової сталості ГО "Громадське телебачення". На виконання рекомендацій Наглядової Ради, Загальні збори ГО "Громадське телебачення" озвучили і письмово скерували Роману Скрипіну такі вимоги:

– передати права на доменне ім’я hromadske.tv ГО "Громадське телебачення" – (виконання домовленостей із засновниками ГО "Громадське телебачення" ще із 2013 року);

– надати звіт про надходження та використання коштів на рахунку PayPal за період з 30.10.2013р. до поточного моменту, на який надходили благодійні внески для ГО "Громадське телебачення" та, власне, передати ГО зазначені кошти (виконання волі благочинців). Аналогічну вимогу поставлено щодо всіх інших рахунків, відкритих Романом Скрипіним, на які здійснювались пожертви для ГО "Громадське телебачення";

– надати звіт про надходження та використання коштів за використання контенту, права на який належать ГО "Громадське телебачення", на YouTube з 21.10.2013 та повернути зазначені кошти (для виправлення ситуації щодо зловживання службовим становищем та компенсації завданої шкоди).

Строк виконання зазначених вимог сплив 15.01.2016 р.

Жодної з вимог Романом Скрипіним виконано не було. Натомість Роман Скрипін поширив анонс, з якого випливає можливість нецільового використання коштів доброчинців ГО "Громадське телебачення". Фактично, за гроші, які належать ГО "Громадське телебачення" може бути профінансований проект, який не підзвітний ГО "Громадське телебачення" ні як його структурний підрозділ, ні як третя сторона, яка отримала право на використання бренду hromadske. Жодним з керівних органів ГО "Громадське телебачення" не ухвалювалося рішення про подібне делегування.

Наглядова рада ГО "Громадське телебачення" в своїх діях виходить з довготермінового інтересу глядачів. Усвідомлюючи відповідальність як перед благочинцями, так і перед українським суспільством загалом, розуміючи вагу встановлення прикладу для інших громадських та суспільних медіа, Наглядова рада звертається до Загальних зборів, Програмної ради, Голови ГО "Громадське телебачення":

– у випадку невиконання членом ГО "Громадське телебачення" Романом Скрипіним вимог керівних органів ГО "Громадське телебачення", задіяти правоохоронні органи як в Україні, так і в юрисдикціях країн, де були зареєстровані рахунки, зокрема PayPal та/або країн звідки здійснювались пожертви для запобігання порушення прав жертводавців;

– впродовж найближчих тижнів завершити формування органів правління ГО "Громадське телебачення" з незалежним від виконавчого директора фінансовим директором, неухильно дотримуватися принципу подвійного схвалення всіх значущих фінансових транзакцій;

– провести зовнішній незалежний управлінський та фінансовий аудит ГО "Громадське телебачення" з оприлюдненням критичних зауважень аудиторів;

– посилити контроль за використанням бренду hromadske, юридично переслідувати непогоджене використання бренду.

Від імені Наглядової ради ГО "Громадське телебачення"

Голова Наглядової ради Євгенія Закревська.

Ярослав Грицак Олексій Шалайський Орися Луцевич Євген Федченко Євген Глібовицький Михайло Мінаков Олександр Саврук

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel