Чому українці нещасливі?

18,1 т.
щастя

Цей рейтинг – це дуже велика умовність. Якби проводилось опитування у Північній Кореї, то абсолютна більшість людей би сказали, що вони дуже щасливі.

Видео дня

Я думаю, рейтинг мав би бути якимось іншим. Я думаю, він так чи інакше відображає трошки інше, ніж про що запитували, як формулювали його викладачі. Він характеризує міру проблемності життя громадян тих чи інших країн.

Безпроблемним чи з мінімумом проблем життя може бути у двох випадках: коли за людей вирішує хтось – партія з великим вождем, якась релігійна громада, религійні вожді. Це безпроблемне життя, і люди щасливі бути гвинтиками тут. І безпроблемне чи мінімально проблемне може бути там, де справді найбільшою проблемою є така річ, як кажуть: "Нам би ваші проблеми". У 60-х роках комуністи Голландії висунули гасло: "Кожній голландській сім'ї – моторний човен!". Їх запитали: "А чому ви не висуваєте інших гасел?". А вони сказали: "Все інше у нас уже є, а от у всіх моторних човнів ще не вистачає".

Так от Україна в цьому сенсі не належить до країн типу ісламської теократії - Північної Кореї, чи з іншого боку Голландії з її проблемами. Україна – надзвичайно проблемна країна ,і тому це 132 місце звідси і випливло. Причина якогось негативного ставлення людей до цих самих проблем в тому, що людям важко зрозуміти, як ці проблеми розв'язувати. Кожна спроба розв'язати на рівні держави наштовхується на шалений опір з уже відпрацьованої, власне кажучи, кланово-олігарїчної структури, яка б'є 90% чи 95% людей по голові і відкидає їх кудись на маргінес.

Скільки люди не докладають зусиль – знаходиться монстрище державно-олігархічне, яке протистоїть цим людям. Причому протистоїть абсолютно по-ідіотськи, по-хамськи, програшно у перспективі для себе. Але саме це відчуття, певною мірою навіть абсурдності власних зусиль, щоб розв'язати проблеми, яких об'єктивно дуже багато, воно і народжує таке ставлення.

Але підкреслюю, люди хочуть розв'язувати проблеми. Якби у них не було цієї мети, цього бажання, вони б вважали себе щасливими у злиднях, безправ'ї, у чомусь іншому.

Тому до певної міри ці показники позитивні

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...