Оновлений Податковий кодекс. Зміни без змін

18.7т

У середу, 5 жовтня, Міністр фінансів Олександр Данилюк на засіданні Кабміну досить стисло репрезентував зміни та доповнення до Податкову кодексу, який бізнес уже охрестив косметичними. Як основний здобуток доповненого документа пан Данилюк назвав перетягування від Державної фіскальної служби України до Мінфіну функції з контролю за відшкодуванням ПДВ, а також податкової бази фіскальної служби і фінансової поліції. Напевно, єдиним, що конкретно може потішити підприємців, і то незначного сегменту економіки, це обіцяні податкові канікули терміном на 5 років для малого та середнього бізнесу.

Те, що Податковий кодекс потребує змін, але, вірогідно, більш ґрунтовних і кардинальних, підтверджує і заява Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана про те, що більше ніж 50 % українського ВВП перебуває у тіні. На разі, схоже, з появою оновленого Податкового кодексу серйозної мотивації для виходу з тіні бізнес не отримав. Більше того, з боку виглядає так, і це підтверджує задоволене обличчя Міністра фінансів, у форматі нового документа найбільше уваги було приділено зведенню кулуарних рахунків з керівництвом ДФС. Те, що вкрай важливі для виконання бюджету 2017 року законопроекти, подані фіскальною службою Романа Насірова тупо не були враховані.

Міністр Данилюк, схоже, використовує будь-який майданчик – від студії телеканалу ICTV до трибуни Кабінету Міністрів – для тиску на ДФС. Що є дивним, адже ця структура підпорядкована йому і Міністерству фінансів. Це дуже нагадує поведінку песика, який намагається вкусити сам себе за хвіст. Вірогідно, і в українській політиці ця хореографічна фігура скоро матиме визначення.

А перед цим на ICTV Олександр Данилюк заявив, що два реєстри для відшкодування платникам ПДВ не потрібно. Достатньо одного, звичайно ж, у руках Мінфіну. Той факт, що два реєстри у ДФС та в Державному казначействі були введені у 2015 році попри аргументи Романа Насірова у недоцільності такого дублювання, пан Міністр, звичайно ж, не сказав. Тепер же він стверджує, що через наявність двох реєстрів можливі маніпуляції з ПДВ. Це ж питання піднімалося і на зустрічі Прем’єр-Міністра Гройсмана з бізнес-омбусменом Шеметою, де теж схилилися до впровадження одного реєстру. Реакція Романа Насірова, що, мовляв, Мінфін може елементарно звести до купи реєстри у ДФС і Казначейства, котре відшкодовує ПДВ, були залишені за дужками. Більше того, Насіров, який бачить усю процедуру із середини, неодноразово пропонував, аби замість огульних обвинувачень щодо ПДВ, Мінфін мав би виділити один раз 16 мільярдів гривень і погасити залишки невідшкодованого ПДВ. Зараз же ДФС самотужки погашає цей борг підприємцям. Кожного місяця відшкодовується в середньому 7 мільярдів гривень. У вересні, до речі, відшкодовано ПДВ на 9 мільярдів гривень.

Є реальні справи, є белетристика. Є оригінальні знахідки, які справді працюють на економіку, а є імітація такого, замішана на популізмі з елементами плагіату.

Сам репрезентант оновленого Податкового кодексу у кінці свого спічу на Кабміні обмовився, що документ проходитиме Верховну Раду важко. Вірогідно, і бізнес, прочитавши запропоноване, висловить свою думку щодо покращення власного життя. Годувати обіцянками є звичним для політиків, але така легковажність є дуже небезпечною для економістів.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости