Про доцентралізацію влади

9.9т

Я не помилився в назві. Саме дОцентралізація, а не дЕцентралізація влади передбачається проектом, що запропонований парламенту і ним підтриманий. Централізація посилюється конкретизацією функцій перфекта (він замінює нинішню адміністрацію, тобто голова РДА, ОДА тепер називатиметься префектом, в тому новація вичерпана), він здійснюватиме нагляд за органами самоврядування. А ради відповідного рівня тепер позбавляються навіть права висловлювати недовіру призначеному чиновнику, навіть якщо той самодур.

Де ж тут підвищення ролі і статусу органів місцевого самоврядування, про що гриміли всі нинішні посадовці перед виборами? В якій нормі, фразі, слові це передбачено?Ці органи можна тепер за доносом префекта підмінити тимчасовим державним уповноваженим, і поки КС визначатиметься з оцінкою якогось акта ради, то уповноважений керуватиме відповідним виконкомом, а дострокові вибори відбудуться (якщо відбудуться) через півроку. Як КС вирішуватиме подання, треба запитати в АП.

На рівні району і області передбачається голова ради і голова виконкому ради. Якби не було адміністрації (префекта), то це було б вірно, проявлялась би воля громад, була б залежність виконавчого органу тобто влади від виборців. А так "… пусті слова про право бідних", писав поет. При наявності префекта яка роль голови виконкому? Якщо виконкомом починає (в певних випадках) керувати тимчасовий уповноважений, то яка при тому роль голови ради? Можливо він буде готувати громадськість до наступних виборів? В Конституції закладається небезпечна колізія для певних територій.

Проект закону "делікатно" подає ст. 133 Конституції. В ній зникає перелік областей. Бо деяких може і не стати, порядок їх утворення визначається звичайним законом, тобто простою більшістю парламенту. Нехай задумаються мешканці деяких областей і міст, нехай візьмуть за приклад досвід нинішнього Дрогобича, на меншому рівні – Димера, Гребінок і т.д.

Дивують виступи депутатів. Про яку підвищену роль органів самоврядування вони говорять? Чи уважно вони читали текст проекту закону? Навіщо вдаватись до пафосної патріотичної риторики, якщо текст не має стосунку до теми миру і війни? Зміст – посилення централізації і ніщо інше. Але ж її і сьогодні вистачає, а проблеми кровоточать. Очевидно, справа все-таки в іншому.

Суть змін – у громадівському підході, в невизначеній поки що змістом адмінреформі. Вона ж то занадто ризикована, може закінчитися зачисткою території України від більшості сіл і … українців.

Розумію, що критикувати здійснене парламентом після двократно виконаного гімну (хай навіть не в тональності) в сесійному залі невигідно. Але істина не терпить фальші. Істина в тому, що проект закону щодо децентралізації влади децентралізації не передбачає.

Час це підтвердить.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости