newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Богдан Соколовский
Богдан Соколовский
Экс-уполномоченный президента Украины по международным вопросам энергетической безопасности

Блог | Так, розірвіть же дипвідносини з РФ!

Так, розірвіть же дипвідносини з РФ!

Російська сторона після перерви на обід 21 березня 2016 спробувала не допустити на суд українську делегацію з українським консулом.

Видео дня

Про невиконання і російського писаного, і міжнародного законодавств вже говорять і пишуть усі ЗМІ світу. А для українського боку – це чергова підстава розірвати дипломатичні відносини, або щонайменше серйозно обмежити їх (про що ми вже писали). Адже ніхто з людей, які розуміються в дипломатії, не заперечив того, що українсько-російські дипвідносини слід би розірвати – принаймні тому, що вони не ефективні. Навпаки – навіть де-хто пояснював, що це треба було зробити раніше. Ніхто не може заперечити того, що і в Росії, і в Україні всі дипломати не мають змоги повноцінно виконувати свої функції. Хіба що розвідники або провокатори, які прикриваються дипломатичним паспортом. Але у нас таких нема, принаймні щодо РФ.

Тепер же абсолютно очевидно, що українські дипломати, зокрема консульські працівники, не можуть виконувати своїх завдань: намагання не допустити їх на суд української громадянки Савченко, напад бандитів на українського консула у Грозному 16 березня ц.р., відсутність можливості навіть контактувати з іншими засудженими РФ українськими громадянами, зокрема під час їх етапування, тощо. Крім цього, українські парламентарі, навіть парламентарі ПАРЄ, з дипломатичним паспортом всупереч міжнародних зобов’язань РФ, не можуть перебувати на території Росії тощо. У цьому зв’язку виникає логічне запитання: чи не дешевше відправляти з Києва дипломата для забезпечення окремих заходів, або доручити "третій" стороні забезпечувати українсько – російські зносини на постійній основі?

Тобто, судячи з подій останніх тижнів, і навіть днів, від того, що у РФ є більша, ніж у будь-якій країні, мережа українських дипломатичних установ (посольство і консульства) їх ефект близький до 0. Майже те саме можна сказати і про російських дипломатів в Україні, які зараз скоріше відіграють роль подразників. Хіба що – виконують додаткову деструктивну роботу під час агресії на нашій території, яку треба нейтралізувати. А це найкраще робити, не допускаючи їх на українську територію.

Словом, тепер знову склалися умови для розриву або серйозного обмеження українсько – російських дипломатичних відносин. Очевидно, що тут ініціатива має належати українській стороні. Нас і зрозуміють, і підтримають у світі. В противному разі – кепкуватимуть.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...