Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Дайджест

Як діє "Єдине вікно" в українських реаліях

7.4т

З 1 серпня на митниці наступає "час Х". Ми нарешті запускаємо у тестовому режимі систему "Єдиного вікна". Це означає, що всі контролюючі органи на митниці будуть об'єднані в єдину електронну систему, яка в рази скоротить час митного контролю, мінімізує корупцію та кількість правопорушень на митниці. Це – яскравий приклад втілення в Україні передових світових практик.

Звичайно, "Єдине вікно" далеко не перше нововведення на українській митниці. Електронізація та покращення сервісів знаходяться у топі завдань служби. Так, наприклад, на сьогодні 96% митних декларацій обробляються в електронному вигляді, завдяки чому митні брокери працюють швидко та ефективно.

Водночас є фактори, які гальмують процеси на митниці. Не відкрию нового, якщо скажу, що в нас існує велика кількість контролюючих процедур, які здійснюються різними органами. До цього переліку входить санітарно-епідеміологічний контроль, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний та радіологічний. До теперішнього часу ці перевірки були довгими та могли затягнутися на тривалий час, тим паче, що кожний із відповідальних органів працював відособлено. Цю проблему покликана буде вирішити створена та запущена нами система "Єдиного вікна", яка інтегрує інформаційні системи всіх служб. Тепер контролюючі органи зобов’язані працювати лише через неї.

Тож як буде працювати "Єдине вікно" і що нового ця система зможе запропонувати користувачам.

По-перше, передбачається здійснення всіх видів контролю за допомогою ІТ-системи митниці. Взаємодія посадових осіб контролюючих органів з базою даних буде відбуватися через Інтернет. Для цього буде використовуватися спеціальний програмно-інформаційний комплекс (веб?інтерфейс). Веб-інтерфейс "Єдиного вікна" розроблена на базі відповідних систем Державної фіскальної служби України. Доступ буде надаватися сторонам безкоштовно разом з електронним ключем-ідентифікатором користувача.

Таким чином, служби контролю, фізично перебуваючи в різних місцях, зможуть обмінюватися інформацією, яка буде зберігатися у єдиній базі. Тож нарешті буде забезпечена ефективна координація діяльності всіх служб на території України.

По-друге, підприємства готують і подають необхідні документи лише один раз в електронному вигляді. Так, підприємство повинно надіслати електронне повідомлення та скановані копії документів з електронним цифровим підписом для здійснення відповідного виду державного контролю. Декларант також може повідомити за допомогою "Єдиного вікна" контролюючі органи про час і місце проведення митного контролю, яке буде зручне для самого декларанта. Огляд товарів проводиться одночасно всіма контролюючими органами не пізніше, ніж через 24 робочі години від запропонованого підприємством часу. При цьому інформаційна система повідомляє підприємство щодо здійснення відповідного виду державного контролю одразу після внесення уповноваженою посадовою особою інформації про прийняте рішення.

По-третє, час на прийняття рішення контролюючим органом щодо здійснення відповідного виду контролю при ввезені товару складає 4 години. Якщо протягом 4 годин з моменту отримання електронного повідомлення і необхідних сканів документів від клієнта рішення щодо розмитнення товарів не винесено, то воно приймається автоматично (за так званою "мовчазною згодою") і вноситься в інформаційну систему з детальним обґрунтуванням. Це рішення є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.

По-четверте, новостворена інформаційна система забезпечить можливість зберігати документи і протоколи дій її користувачів протягом 1095 днів, тобто 3 роки.

Як бачите, система "Єдиного вікна" має ряд переваг. Найголовніша - це, звичайно, зменшення корупції на митниці завдяки прозорій діяльність митних органів та зведення до мінімуму безпосередніх контактів підприємців з держслужбовцями. Також завдяки переведенню всіх процесів в електронну площину контроль над працівниками служби та їхніми рішенням значно покращено.

Крім того, нарешті уніфіковані дії всіх контролюючих органів, які беруть участь у пропуску та декларуванні вантажів, налагоджено ефективну комунікаційну платформу між сторонами, спрощено процедуру подачі документів. Все це дозволяє пришвидшити проходження митних процедур і, таким чином, зекономити час та гроші для бізнесу при оформленні вантажів.

Як на мене, "Єдине вікно" є одним із найкращих інструментів спрощення процедур при ввезенні та вивезенні товарів через митну територію. Від запровадження цієї системи виграють всі – як бізнес, так і держава. Ми всі досягнемо того, до чого прагнули - модернізації служб та контролюючих структур.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги