УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Референдум необхідний або для перенесення місцевих виборів, або для зміни державного устрою

Референдум необхідний або для перенесення місцевих виборів, або для зміни державного устрою

Використання всеукраїнського референдуму для ухвалення нової Конституції чітко прописано розділом ХІІІ діючого Основного Закону України.

Згідно з чинними нормами, референдум необхідно проводити для затвердження змін до Конституції, які ухвалені Верховною Радою і стосуються розділу І "Загальні засади", розділу ІІІ "Вибори. Референдум", розділу ХІІІ "Внесення змін до Конституції України".

Тобто, якщо під час розгляду Конституції планується внести зміни до розділу І "Загальні засади", скажімо, стосовно статей, що стосуються єдиного громадянства, державної мови, національних символів тощо, тоді такі зміни Верховна Рада не може внести самостійно, без затвердження на всеукраїнському референдумі.

Читайте:"Правильним" шляхом ідемо: до охлократії і анархії

Решту змін до Конституції Верховна Рада України має повне право вносити за зрозумілою процедурою: перше читання – 226 голосів і друге читання – 300 голосів народних депутатів.

Можлива ще одна причина, пов’язана з використанням інструменту референдуму: восени, щоб, з одного боку, використати референдум як популістичну форму "поради з народом" з конституційного питання, а з іншого – щоб перенести місцеві вибори як мінімум на півроку.

Тоді, очевидно, ініціатори референдуму пояснюватимуть, що восени треба провести референдум для змін до Конституції, щоб спільно з народом визначити принципи організації, зокрема, місцевої влади та місцевого самоврядування. Оскільки це – достатньо велика організаційна робота, тому місцеві вибори треба буде переносити. І, очевидно, провести їх можна буде не раніше весни 2016 року.

Отож, референдум щодо конституційного питання потрібний або для того, щоб змінити державний устрій, або - щоб перенести термін проведення місцевих виборів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...