Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Як побороти корупцію: рецепт 1710 року

19.2т

305 років тому - 5 квітня 1710 року - побачила світ знаменита "Конституція Пилипа Орлика".

Я в своєму навчальному посібнику "Історія української Конституції" всіляко пропагую повчальність та мудрість авторів, які після полтавської поразки змогли винести правильні уроки. Натомість, українська влада і суспільство досі не здатні реалізувати бодай головні настанови КОНСТИТУЦІЇ 1710 РОКУ!!!

Зі статті 10. "...Оскільки ж усі тягарі і здирства нещасного простолюду беруть свій початок із підкупу за сприяння особам, що просять і домагаються судових посад, не користуючись довір'ям і не маючи заслуг, але ненаситно прагнучи до власного збагачення, розбещуючи урядовців,козаків і простолюдинів, завойовуючи прихильність Гетьмана підступними дарунками, за допомогою яких намагаються без вільних виборів, всупереч праву і рівності, піднятися на вершину полкових та інших урядів і почестей, тому найсерйознішим чином постановляємо, що Ясновельможний Гетьман не надаватиме нікому ніяких урядів ані почестей, керуючись якоюсь попередньою оцінкою вартості полковницьких відзнак чи інших козацьких та простих посад, і не нав'язуватиме на них нікого силоміць. Але завжди як козацькі, так і прості урядники, а особливо полковники, повинні обиратися вільним волевиявленням і голосуванням, і після виборів затверджуватися гетьманською владою...Цей закон належить виконувати і полковникам, не призначаючи сотників та інших урядників на основі дружніх стосунків і особистої прихильності без вільного голосування всього повіту, але обираючи і не усуваючи від урядів через приватні сутички".

Зі статті 13." Силою цього Виборчого акту ухвалюється, що столичне місто Русі Київ та інші міста України зберігали недоторканними й непорушними всі свої справедливо отримані закони та привілеї..."...

Вірю, що саме 5 квітня стане ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ КОНСТИТУЦІЇ, а кожна нова влада не лише буде створювати конституційні комісії, щоб вкотре "підкоригувати" Основний закон, а нарешті почне ВИКОНУВАТИ КОНСТИТУЦІЮ!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги