УкрРус

Як дотримуватись балансу у харчуванні

14.8т

БАЛАНС це завжди добре. А баланс у харчуванні - це ще життєво важливо.

І хоча ми всі - дуже різні за станом свого здоров'я, масою тіла, рівнем фізичної активності та генетикою, все ж всім нам необхідні ТРИ групи нутрієнтів (поживних речовин).

БІЛКИ - забезпечують організм "будівельним матеріалом" (для дрібного та більшого "ремонту" тканин тіла; виробництва гормонів, ферментів, імунних клітин і т.п., і цей процес безперервний; і білки практично не накопичуються в організмі, тому мають поступати в невеликій кількості з кожним прийомом їжі).

ЖИРИ - потрібні для кожної клітини, щоб вона добре працювала, для синтезу статевих гормонів та жовчі, засвоєння жиророзчинних вітамінів, роботи нервової системи, свіжої шкіри та блискучого волосся.

ВУГЛЕВОДИ ("повільні" або складні) - для енергії, роботи мозку, якісної роботи еритроцитів - червоних клітин крові, які переносять кисень).

Якщо ці три групи продуктів:

а) свіжі або правильно термічно оброблені (не смажені);

б) різноманітні;

в) в адекватних кількостях (порії мають значення), то:

Ваше харчування можна вважати збалансованим.

А якщо Ви ще щодня багато ходите, бігаєте, стрибаєте і Ваше серце прискорено б'ється (і не лише від руху, але і від хороших емоцій), то Ви рухаєтесь на шляху до здорового довголіття.

P.S. Мій сніданок: салат із капусти, морська капуста, чорнослив - овочі/фрукти); яєшня, гриби; гомбовець - творог, манка, куркума, яйце.

Тарілка здорового харчування, розроблена Гарвардською школою громадського здоров'я.

Life is beautiful!

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги