, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Бачу, VoxUkraine не на жарт взялися за виправдання економічних успіхів Уряду. Не вірять, що від псевдореформ люди біднішають.

Процитую тільки перше і останнє речення чергової присвяченої мені статті шановних викладачів університетів Пітсбурга і Шеффілда, а також авторитетної Київської школи економіки та інших членів редколегії VoxUkraine:

Перше: "Хоча кожен окремо взятий факт, який використав народний депутат Віктор Галасюк під час обговорення проекту бюджету та податкової реформи, є правильним, однак комбінація цих фактів не дає читачу/слухачу повної реалістичної картини економічної ситуації....".

Останнє: "Вимірювання середньомісячного наявного доходу на одну особу в доларах – явне маніпулювання, бо все ж і доходи і видатки більшості українців відбуваються у гривні, й кардинальної зміни цих даних не зафіксовано."

Гадаю, не треба бути ані Міністром економіки, ані професором закордонного університету, щоб зрозуміти, що коли людина в Україні отримує заробітну платню в гривні, а економіка доведена до дуже високої імпортозалежності (імпорт сягає 57% ВВП, а "імпортний" ПДВ - 77% від наповнення Держбюджету цим податком), то характеризувати справжню купівельну спроможність в доларах – достатньо коректно і досить показово. Адже, на жаль, не розвиваючи власну промисловість, ми стаємо надзвичайно вразливими для "курсових сюрпризів". Тим більше, що коли ми порівнюємо себе з іншими країнами, то розрахунки ведуться не в локальних валютах.

Доходи "старі", а видатки на продукти харчування, бензин, не кажучи вже про ліки, техніку, господарські товари – "нові", і розрив між ними дедалі зростає не в інтересах громадян. І цей розрив ілюструє зменшення купівельної спроможності населення, яка, до речі, визначає понад 70% ВВП та має бути для Уряду пріоритетом №1.

Час вже визнати псевдореформаторський характер діяльності фінансово-економічного блоку уряду, помилковість нинішньої економічної та грошово-кредитної політики, та починати серйозно коригувати економічний курс.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги