УкрРус

Від псевдореформ люди біднішають

  • Від псевдореформ люди біднішають | фото 1
    1/2

Бачу, VoxUkraine не на жарт взялися за виправдання економічних успіхів Уряду. Не вірять, що від псевдореформ люди біднішають.

Процитую тільки перше і останнє речення чергової присвяченої мені статті шановних викладачів університетів Пітсбурга і Шеффілда, а також авторитетної Київської школи економіки та інших членів редколегії VoxUkraine:

Перше: "Хоча кожен окремо взятий факт, який використав народний депутат Віктор Галасюк під час обговорення проекту бюджету та податкової реформи, є правильним, однак комбінація цих фактів не дає читачу/слухачу повної реалістичної картини економічної ситуації....".

Останнє: "Вимірювання середньомісячного наявного доходу на одну особу в доларах – явне маніпулювання, бо все ж і доходи і видатки більшості українців відбуваються у гривні, й кардинальної зміни цих даних не зафіксовано."

Гадаю, не треба бути ані Міністром економіки, ані професором закордонного університету, щоб зрозуміти, що коли людина в Україні отримує заробітну платню в гривні, а економіка доведена до дуже високої імпортозалежності (імпорт сягає 57% ВВП, а "імпортний" ПДВ - 77% від наповнення Держбюджету цим податком), то характеризувати справжню купівельну спроможність в доларах – достатньо коректно і досить показово. Адже, на жаль, не розвиваючи власну промисловість, ми стаємо надзвичайно вразливими для "курсових сюрпризів". Тим більше, що коли ми порівнюємо себе з іншими країнами, то розрахунки ведуться не в локальних валютах.

Доходи "старі", а видатки на продукти харчування, бензин, не кажучи вже про ліки, техніку, господарські товари – "нові", і розрив між ними дедалі зростає не в інтересах громадян. І цей розрив ілюструє зменшення купівельної спроможності населення, яка, до речі, визначає понад 70% ВВП та має бути для Уряду пріоритетом №1.

Час вже визнати псевдореформаторський характер діяльності фінансово-економічного блоку уряду, помилковість нинішньої економічної та грошово-кредитної політики, та починати серйозно коригувати економічний курс.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги