Криза ЄС: в Брюсселя заберуть повноваження?

5.6т

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр стурбований ситуацією в Євросоюзі. Зокрема, він відзначив, що Європа рухається в неспокійному фарватері і повинна швидко знайти в собі сили, щоб відновитися.

Я погоджуюсь з тим, що нині Європейський Союз переживає кризу, яка спричинена внутрішнім конфліктом інтересів окремих груп держав і окремих політичних сил. Зараз ми спостерігаємо над тим, як ідуть процеси поглиблення інтеграції всередині ЄС і як вони наштовхуються на спротив із протидії інтеграції і збереження національної ідентичної. Останнє проявилося в тому, що у багатьох країнах набули популярності національно-автентичні сили. Як приклад - Польща, Угорщина, Франція. Гадаю, саме ця причина лежить в основі кризи, яку переживає ЄС.

Не слід забувати й те, що Євросоюз перебуває під тиском зовнішніх факторів: агресія Російської Федерації, зміна керівництва Сполучених Штатів, розповсюдження тероризму, а також конфлікт на Близькому Сході, який спричинив міграційну кризу.

Незважаючи на все це, гадаю, Євросоюзу таки вдасться стабілізувати ситуацію, яка склалась. Втім йому доведеться дещо змінити підхід щодо існування самого ЄС. Про зміну підходу заявляла і керуюча нині Словаччина (її головування закінчується 31 грудня 2016 року. – Ред.). Представники цієї країни запропонували забрати більшість повноважень у Брюсселю і передати їх в національні столиці. Це означає наступне: ключові рішення повинні формуватися в столицях європейських країн і лише тоді виноситись на загальне обговорення з метою прийняття спільного рішення (саме погодження має схвалюватися країнами-членами ЄС).

Тобто, у майбутньому Євросоюз може посилити роль країн-членів Євросоюзу за рахунок повноважень генеральних інституцій ЄС.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги