newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Владимир Сапрыкин
Владимир Сапрыкин
Независимый эксперт

Блог | Нафта: від $10 до $100

Нафта: від $10 до $100

Жодна людина, навіть нафтовий аналітик із багаторічним стажем, не може точно спрогнозувати поведінку цін на нафту. Оскільки вона, ціна бареля, залежить від десятків чинників. І загалом є досить чутливою навіть до заяв провідних нафтовидобувних держав: або Сполучених Штатів, або великих нафтопереробників.

Видео дня

Достеменно дуже важко передбачити, якою буде ціна на нафту не лише упродовж тривалого терміну, але навіть через місяць чи через рік.

Проте існують більш-менш об`єктивні критерії, які дозволяють робити передбачення на порівняно невеликий відтинок часу. Серед них – поведінка основних країн-нафтовидобувачів. Сьогодні ми бачимо, що політика деяких держав, зокрема Саудівської Аравії, свідчить про те, що нафта залишатиметься дешевою. І що вартість бареля не повернеться не те, що понад 100 доларів, але і навіть до 50.

Тобто, Саудівська Аравія проводить нині політику на стабілізацію низької ціни. Тому на ринку можна очікувати певне зменшення вартості нафти.

Важливий момент: на ринку ми побачимо ще чимало падінь і зростань нафтових цін на нафту, проте вони не будуть значними. За моїми прогнозами, вартість бареля буде меншою за 50 доларів, але вищою за 30 – і коливатиметься на позначці 40 доларів. Такою вона буде упродовж нинішнього року.`

Для будь-яких апокаліптичних прогнозів нині немає жодних підстав. На мою думку, ми не побачимо ні падіння до 10-15 доларів, ні, навпаки, зростання до 100. Назагал, ситуація на нафтовому ринку залишатиметься стабільною, щоправда, характеризуватиметься певною волатильністю, яка, втім, не є передвісником жодних катаклізмів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...