Нафта: від $10 до $100

Нафта: від $10 до $100

Жодна людина, навіть нафтовий аналітик із багаторічним стажем, не може точно спрогнозувати поведінку цін на нафту. Оскільки вона, ціна бареля, залежить від десятків чинників. І загалом є досить чутливою навіть до заяв провідних нафтовидобувних держав: або Сполучених Штатів, або великих нафтопереробників.

Достеменно дуже важко передбачити, якою буде ціна на нафту не лише упродовж тривалого терміну, але навіть через місяць чи через рік.

Проте існують більш-менш об`єктивні критерії, які дозволяють робити передбачення на порівняно невеликий відтинок часу. Серед них – поведінка основних країн-нафтовидобувачів. Сьогодні ми бачимо, що політика деяких держав, зокрема Саудівської Аравії, свідчить про те, що нафта залишатиметься дешевою. І що вартість бареля не повернеться не те, що понад 100 доларів, але і навіть до 50.

Видео дня

Тобто, Саудівська Аравія проводить нині політику на стабілізацію низької ціни. Тому на ринку можна очікувати певне зменшення вартості нафти.

Важливий момент: на ринку ми побачимо ще чимало падінь і зростань нафтових цін на нафту, проте вони не будуть значними. За моїми прогнозами, вартість бареля буде меншою за 50 доларів, але вищою за 30 – і коливатиметься на позначці 40 доларів. Такою вона буде упродовж нинішнього року.`

Для будь-яких апокаліптичних прогнозів нині немає жодних підстав. На мою думку, ми не побачимо ні падіння до 10-15 доларів, ні, навпаки, зростання до 100. Назагал, ситуація на нафтовому ринку залишатиметься стабільною, щоправда, характеризуватиметься певною волатильністю, яка, втім, не є передвісником жодних катаклізмів.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.