І один в полі воїн. Якщо він дійсно воїн!

1.9т

В житті завжди є місце подвигу. На перший погляд - шаблонна, суха фраза з плакатів часів радянського агітпропу. Перед очима відразу постає героїчна, як з гранітного моноліту, постать, яка кидає виклик цілій зграї ворогів. Або, навпаки, селянка, яка своїми руками, замість комбайну чи цілої механізованої бригади, зібрала врожай зі ста гектарів. Це плакатно і шаблонно.

Життя диктує свої закони і свої сюжетні лінії. Зараз, коли увага всієї світової спільноти прикована до подій в Криму і всі ми в захваті від мужніх вчинків наших вояків, події в Луганську відійшли на другий план. А даремно. Там теж є герої, які роблять мужні вчинки в заблокованій проросійськими силами адмінбудівлі Луганської ОДА.

2 березня, на сесії Луганської облради, яка під тиском проросійських і відверто російських сил, проголосувала за прийняття рішення облради про те, щоб звернутися "по допомогу до братнього народу Російський Федерації у разі подальшої ескалації конфлікту", знайшлася лише одна людина, один мужній чоловік, який публічно виступив проти. Депутат Луганської обласної ради Андрій Шаповалов.

Виступаючи перед депутатами, він закликав їх "не допустити війни в Україні". "Навіщо ви це робите? Середній вік депутата облради - 59 років, ви ж не підете воювати, підуть ваші діти й онуки. Я не буду голосувати за це звернення. Якщо в цій країні будуть вбивати за інакомислення - ця країна приречена ", - сказав Шаповалов.

Активісти "Луганської гвардії" спробували заглушити його криками і ударами, свистіли.

В той день, Андрій святкував свій День народження. Пізно ввечері, я зателефонував йому, щоби поздоровити та подякувати за мужність і принципову позицію.

- Андрію, мої вітання. Ти - мужня і чесна людина.

- Дмитре, відверто - було лячно. Їх натовп, а я один...

Один. Проти всього депутатського корпусу і натовпу, сп'янілого від своєї безкарності, бо відчувають підтримку влади і СБУ, яке робить вигляд, що не помічає їх присутності в центрі міста.

Хто, після такого вчинку, скаже, що один в полі не воїн? Ні, панове. І один в полі воїн. Якщо він дійсно воїн!

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости