, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Опозиційність і національний дух

16

Події навколо TVi вкотре переконують, що опозиційність без національного духу стає мертвою. Як у журналістиці, так і в політиці.

Владі знову вдалося провести чергову спец-операцію по розколу опозиції, на корінні знищивши опозиційність неугодного телеканалу, який заради, власне, космополітичної, ліберальної опозиційності знехтував національним духом.

Належність до львівського, галицького середовища ще не є мірилом національного духу. Це уповні продемонстрував Микола Княжицький, у майбутні слова якого про свободу слова і чесність журналістської праці може повірити хіба що наївний. Відсутність національного стержня знівелювала національний дух багатьох галичан, зробила їх підніжками лібералів і космополітів.

Але свобода слова не є космополітичним, ліберальним поняттям за межами національного духу. Кожна країна, кожна нація мають своє розуміння свободи слова. Те, що в одних є аксімою, іншим треба доводити як теорему.

На цьому тлі цілком очевидним є те, що якби Україна послуговувалась європейською Конвенцією, до якої формально долучилась, а не Кримінальним кодексом зразка 1961 року спочилого в Бозі СРСР, то мова взагалі би не йшла про тюремне ув’язнення Юлії Тимошенко. Це як приклад відмінностей у нас і в них, в тім числі й у царині свободи слова.

Опозиційність опозиції без національного духу сходить на пси. Навіть присутність "Свободи" не рятує ситуацію, бо акцент робиться на соціальному.

Фактична загибель TVi, як би за допомогою штрейкбрехерів-журналістів не намагалися підмалювати фасад, викликана насамперед відсутністю національного духу на телебаченні. Новий інтернет-проект Мустафи Найема вже в зародку приречений на поразку з тієї ж причини. Ні, він існуватиме, навіть, можливо, в чомусь перевершить Українську правду, але не вийде за рамки заданої системи координат. За таких умов ситуацію не врятує навіть Громадське телебачення, якби його створили з якогось дива.

Українські олігархи не мають розуміння того, що гроші слід вкладати в національні проекти, основою яких є національний дух. Але це вже тема іншої розмови

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги