УкрРус

Нові можливості

В економічній політиці провідних країн все більш вагомим стає латиноамериканський вектор. Динамічний розвиток цього континенту все активніше приваблює стабільністю та прибутковістю проектів.

Лідери регіону – Бразилія, Мексика, Колумбія, Чилі, Перу – входять до рейтингу 20 найбільш динамічних за своїм розвитком економік світу, а тому компанії, що прийшли 15 років тому на тоді ще нестабільні ринки Латинської Америки, сьогодні отримують величезні прибутки. Тут працюють сотні представників європейського великого та середнього бізнесу, як от наприклад: телекомунікаційна компанія Telefonica, нафтовидобувна компанія Galp energia, одна з найбільших світових компаній у сфері електроенергії Endesa, автоконцерни Volkswagen та FIAT.

Значні інвестиції отримує регіон і від Китаю. Згідно з даними американського інституту Global Development And Environment Institute (GDAE) за останні 7 років обсяг кредитів, наданих китайськими банками країнам Латинської Америки та Карибського басейну, склав більше 75 мільярдів доларів. Гроші пішли на розвиток транспортної інфраструктури, телекомунікацію, гірську промисловість, електроенергетику.

Континент стає щоразу впливовішим гравцем на світовій політичній та економічній арені.

До прикладу, за останні роки значно посилились позиції латиноамериканського бізнесу на колись недосяжному європейському ринку. Борги послабили чимало підприємств Старого Світу, зробивши їх більш вразливими перед конкурентами. Вартість активів провідних компаній на європейських біржах станом на сьогодні на 40% нижча в порівнянні з 2008 роком, а високий рівень безробіття сприяє тому, що практично будь-який проект може бути успішно реалізований в Європі. Така ситуація дозволяє бізнесменам з Латинської Америки успішно працювати в ЄС. Венесуельська компанія Sambil придбала у португальської Sonae комерційний центр площею у 60 тисяч квадратних метрів в Мадриді за 17 мільйонів євро. Мексиканська компанія Bimbo в минулому році викупила бізнес кондитерських та хлібобулочних виробів у Іспанії та Португалії за 115 мільйонів євро. Придбане підприємство включає в себе сім заводів, на яких працює близько двох тисяч співробітників. Інша мексиканська нафтова компанія Pemex висловила зацікавленість придбати ряд суднобудівних заводів в Іспанії.

Консолідація - один з найкращих шляхів для розвитку та захисту економіки. Тому, на нещодавньому саміті в Калі (Колумбія) країни Тихоокеанського альянсу (Колумбія, Мексика, Перу та Чилі) прийняли рішення про відміну практично усіх торгових мит між своїми державами. Крім того, ці чотири країни домовились створити спільні дипломатичні та торгово-економічні представництва в низці країн, серед яких Туреччина, Сінгапур, Марокко, Алжир. Експерти називають це об’єднання латиноамериканською моделлю ЄС, пророкуючи їй значний вплив на міжнародну економіку та політику.

Зважаючи на динамічність розвитку регіону, а головне на його значну неосвоєність, Україна могла б активніше працювати на цьому ринку, просуваючи тут низку важливих для своєї економіки проектів.

Сьогодні товарообіг нашої держави зі всім континентом Латинської Америки становить лише 1,5 мільярда доларів, але є підстави говорити про можливості його зростання.

Один з можливих напрямків співпраці військово-технічне співробітництво. Мова йде, як про ремонт та модернізацію військової техніки армій континенту, так і про поставки новітнього озброєння. Сьогодні країни регіону активно розбудовують свої оборонні галузі, і для України, як шостої країни світу у рейтингу експортерів зброї - це можливість розширити географію замовлень. Серед потенційних партнерів називають Перу, Венесуелу, Кубу, Мексику, також на особливу увагу заслуговує шоста економіка світу та лідер регіону - Бразилія.

Інша перспективна тема для співпраці – це авіаційна галузь. Літаки "Антонов" добре відомі на континенті. У регіоні працюють багатоцільові біплани, пасажирські та транспортні крилаті машини цієї марки. Експерти відзначають, що у нас є всі можливості для подальшого поглиблення співробітництва в даній сфері. Сьогодні ми можемо запропонувати такі напрямки співпраці, як модернізація та обслуговування, а також продаж нових літаків цієї марки.

Україна володіє значним ресурсом в суднобудівній галузі, але потрібні замовлення. Сьогодні основна частина експорту іде в Грецію та Росію, а неосвоєний ринок Латинської Америки - це можливість забезпечити одну з основних бюджетоформуючих галузей додатковими партнерами.

Уінстон Черчіль казав: "Я вважаю, що справжній гріх – терпіти збитки". Цей вислів яскраве вираження торговельної політики. Торгівля дає змогу економіці розвиватись і нові ринки – це можливість для України забезпечити робочі місця, дати поштовх до розвитку промисловості та бізнесу, підняти соціальні стандарти. Потрібно не втрачати часу, пропонувати та відстоювати, бути цікавим та вигідним для партнерів – це вимоги часу і до них потрібно пристосовуватись.

Наши блоги