12 кроків для розвитку країни

1.2т

Нарешті повідомлення з Майдану і від політиків торкаються змістовного обговорення реалістичних шляхів виходу з кризи, а не бойових дій на Грушевського. Хочу нагадати, що основне завдання Майдану – це не просто повалення режиму, а повне перезавантаження системи влади в Україні. Аби зробити владу відповідальною перед громадянами незалежно від імені керівника держави чи уряду.

ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ Тимчасові заходи

1. Тимчасове повернення до Конституції 2004 року в якості компромісу.

Всі погоджуються, що нинішні диктаторські повноваження президента не можна залишати (передавати) будь-якій особі у цій державі. Отже, треба терміново збалансувати політичну систему і створити умови для актуалізації політичного компромісу. На цей період (Нині) – це оптимальний варіант. Розробка нової Конституції в умовах політичного та економічного падіння у прірву – це свідоме затягування часу, підштовхування країни до дефолту та руїни.

2. Створити технічний уряд, який повинен стабілізувати економічну та політичну ситуацію в країні та забезпечити проведення чесних виборів до парламенту за участі міжнародних спостерігачів.

Ніякий реформаторський уряд за наявності таких президента та Верховної ради не матиме суспільної легітимності, отже не матиме й вотуму на проведення болісних і вже запізнілих реформ. Лише два тимчасових завдання – втримання економічної ситуації та забезпечення прозорих і чесних виборів.

3. Відновити реальні переговори щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаю, що саме відмова від підписання Угоди й стала першопричиною нинішньої кризи. Асоціація дозволить модернізувати країну в стислі терміни.

Демонополізація політичної системи

4. Прийняти виборчий кодекс (або новий закону про вибори до парламенту), який допоможе зробити вибори відкритими та демократичними (врахувавши зауваження GRECO/ОБСЄ).

5. Провести дострокові вибори до Верховної Ради.

Активні громадяни зможуть не лише стояти на майданах, а й проявити конструктивне мислення шляхом свідомого голосування. При цьому громадянське суспільство має сформувати однозначну думку щодо неможливості голосування за ті партії, чиї фракції не запропонували конкретних реформ (замість чергових популістських гасел).

6. Сформувати новий уряд на основі сформованої більшості у парламенті.

Саме цей новосформований уряд і має здійснити важкі, але довгоочікувані реформи, не дивлячись на майбутні рейтинги.

7. Розробити зміни до Конституції (удосконалення), які гарантуватимуть розподіл влади на дійсно незалежні гілки, справжнє місцеве самоврядування, забезпечення форм прямої демократії.

8. Запровадити вибори до парламенту України на основі партійних відкритих списків (з можливістю персоніфікованого голосування) з одночасним зменшенням прохідного бар’єру для політичних сил до 1-2% для демонополізації політичної системи України.

Саме нинішня недолуга виборча система, а також монополізація політичного середовища як Партією Регіонів, так і опозиційними партіями призвели до того, що громадяни не довіряють всім без винятку парламентським фракціям, а голос громади не враховується всією Верховною Радою. Збільшення бар’єру лише віддалило партії-монстри від виборців, перекрило кисень будь-яким новим політичним рухам і змінам у країні.

Люстрація

9. Розформувати "Беркут", покарати тих, хто віддавав і виконував накази бити, викрадати та вбивати людей. Провести повну переатестацію особового складу МВС.

10. Провести повну переатестацію всіх суддів та притягнути до відповідальності суддів, які приймали завідомо неправосудні рішення.

11. Провести повну переатестацію всіх прокурів та звільнити та притягнути до відповідальності прокурорів, які фальсифікували справи проти учасників протестів з забороною довічно займати посади в органах юстиції, правоохоронних та судових органах.

Посилення відповідальності влад

12. Запровадити інститут відкликання усіх виборних осіб (зокрема депутатів всіх рівнів) та вотуму недовіри до призначуваних по вертикалі влади посадових осіб, висловлення якого місцевою радою чи громадою (більшістю виборців) тягне за собою відставку відповідного чиновника.

Усвідомлюю, що запропоновані кроки не є унікальними та мають противників. Проте всі, хто реально прагне швидкого виходу з кризи, зможуть домовитись і спільним фронтом відстоювати спільно вироблені позиції.

Читайте все новости по теме "Власти Украины и ситуация в Крыму" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости