Тимошенко просуває ідеї Медведчука та Симоненка

Тимошенко просуває ідеї Медведчука та Симоненка

Юлія Тимошенко з тріском програє президентську кампанію. Але от якби проводили конкурс на найгірші передвиборчі заяви та ідеї, то тут вона би перемогла з величезним відривом. Останні з таких – щодо негайного проведення референдумів з приєднання України до НАТО та Євросоюзу.

Заява викликає відразу кілька поганих підозр. Перша – щодо ймовірної таємної співпраці Тимошенко з Путіним, про що і так постійно говорять. Друга – про її цілковиту некомпетентність у зовнішньополітичних питаннях.

Проведення референдуму з приєднання до НАТО було давньої мрією та завданням "п'ятої колони" Кремля на чолі з Віктором Медведчуком та Петром Симоненком. 2006 року на це зібрали навіть понад чотири мільйони підписів. 2009-го Медведчук виграв суд, який зобов'язав тодішнього президента Віктора Ющенка провести такий референдум. А Петро Симоненко "пробивав" у парламенті відповідну постанову. До слова, саме 2009-го Медведчук активно співробітничав з Тимошенко, в тому числі у підготовці її славетних домовленостей з Януковичем з поділу України на двох на 20 років наперед. Та й із комуністами тодішня прем'єрка була в загальновідомих гарних ділових стосунках.

Видео дня

Чому Медведчуку, Симоненку чи їхнім кремлівським кураторам так треба було провести в Україні референдуму щодо вступу до НАТО? З простої причини – більша частина українців проти приєднання до альянсу. Навіть незважаючи на нинішню російську агресію, підтримка вступу до НАТО становить лише 33%.

Тому результат референдуму відомий наперед. І саме такий результат потрібен Кремлю та його "п'ятій колоні", аби торпедувати подальше зближення України з НАТО. Тому проводити зараз такий референдум – це значить грати на руку Путіну та ускладнювати шлях до альянсу, інтеграція з яким справді актуальна та потрібна.

Своїми заявами Тимошенко також демонструє незнання того, що референдуми зі вступу до ЄС чи НАТО проводяться не на початку процесу, а в самому кінці. Вони завжди є останнім пунктом.

Втім, у випадку НАТО більшість країн колишнього соцтабору не проводили референдуми про вступ взагалі – остаточне рішення ухвалювали парламенти. Водночас приєднання нових держав до Євросоюзу відбувається після затвердження відповідного рішення уряду населенням. Але, знову ж, безпосередньо перед приєднанням. Предмет референдуму в цих випадках – Договір про вступ, який є результатом багаторічних переговорів і в якому детально виписано всі умови членства.

Тимошенко претендує на посаду президента, до компетенції якого входять питання зовнішньої політики. Але при цьому вона демонструє щонайменше цілковите невігластво у цих питаннях, а щонайбільше – небезпечну для країни здатність нашкодити її зовнішньополітичним інтересам.