Олександр Сушко

540
Олександр Сушко

20 січня на «Обозревателе» відбулась прес-конференція наукового директора Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександра Сушка на тему: «Новий Президент Сполучених Штатів. На що очікувати Україні та світу?»

Видео дня

Під час прес-конференції Олександр Сушко зробив такі заяви:

Специфіка ситуації така, що, з одного боку, начебто, звичайна, рутинна подія: раз на чотири роки Президент проходить процедуру інавгурації у Сполучених Штатах. З іншого боку, незвичайна ситуація. Чому? По-перше, глобальна фінансова криза, і саме від адміністрації США дуже багато в чому залежатиме, які будуть світові реакції на цю кризу. І по-друге, - сама фігура нового Президента США. З нею пов’язані дуже високі очікування. Я б порівняв цю фігуру і ці очікування з ситуацію в Україні в кінці 2004 року. Після восьми років доволі непопулярного правління Джорджа Буша-молодшого, яке закінчилося найнижчими в історії США рейтингами підтримки, здобув перемогу молодий, нетиповий в різних сенсах кандидат, з іменем і з образом якого пов’язані надії дуже широких верств населення американського суспільства та зміни у самих різних сферах – починаючи від економічної, соціальної і закінчуючи зовнішньою політикою.

За цим молодим Президентом пов’язані надії американського суспільства на певні зміни. Які саме зміни? Кожний прошарок американського суспільства вкладає в це поняття щось своє. Але смислове навантаження – очікування змін, великий кредит довіри, виданий новому президенту, - дійсно дуже нагадує нам ситуацію в Україні з приходом до влади Віктора Ющенка. Саме тому дуже багато хто задається питанням: чи дійсно новий президент стане новим Рузвельтом, чи його правління стане суцільним розчаруванням.

Великі очікування мають високі шанси стати джерелом високих розчарувань, якщо протягом року-двох цей президент не зможе суттєво змінити ситуацію на краще чи, принаймні, деякі моменти економічного, соціального життя і образу Америки у світі не будуть відкореговані в позитивний бік. Тому, безумовно, сьогоднішній день є днем старту, коли американці зможуть на своєму досвіді переконатися, наскільки їх очікування були реалістичними, а наскільки, можливо, наївними, перебільшеними.

Сьогодні починається відлік дуже важливого етапу в американській історії, і, відповідно, щодо зовнішньої політики США також є певні сподівання. Дуже багато хто у світі підходить з позитивними очікуваннями щодо того, що президентство Барака Обами змінить ситуацію у кращий бік з погляду інтересів відповідних суб’єктів.

Читайте також:

Обаме придется доказывать, что он не Ющенко

Дивіться відеосюжети по результатах прес-конференції:

Россия больше пострадает от кризиса чем США

Сушко: Обама не решит ближневосточный кризис

Сушко: Украина готова к вступлению в НАТО

Политика Обамы больше подойдет Украине