УкрРус

Туристична поліція: у яких країнах і як вона працює

  • Туристична поліція: у яких країнах і як вона працює | фото 1
    1/18

Буває, їдеш у якусь країну, читаєш путівник, а там у списку корисних номерів телефону зазначена "туристична поліція". І номер не якийсь там 02 або 911, а особливий.

Хто ж це такий - туристичний полісмен, боятися його мандрівникові чи довіряти найзаповітніше - про це ми розповімо сьогодні.

Туристична поліція в Єгипті

Поліцейських можна відрізнити за нарукавними пов'язками з написом "Tourist Police". У більшості спірних випадків (побилися на ринку з торговцем, наприклад) вони намагаються стати на бік гостей країни, але так буває не завжди. Відпочивальникам з інших країн необхідно знати тонкощі законодавства країни, особливості під час спілкуванні з поліцією. Це необхідно для одержання вчасної і достатньої допомоги.

Заяву приймають без адвоката, але надалі без нього не обійтися, тому що в Єгипті нотаріальні послуги не передбачені. Усі документи будуть видаватися тільки йому. Пояснення необхідно давати чіткі, зрозумілі, від цього залежить розуміння співробітниками того, що відбулося, і їхнього ставлення до вас. Важлива наявність свідків пригоди (чим більше - тим краще), у разі побоїв або насильницьких дій необхідні довідки з медичних установ.

Якщо ви жінка, то вам необхідно пам'ятати, що Єгипет арабська країна і ставлення до вас буде відрізнятися від європейського. Ображати вас ніхто не буде, звісно, але й з розпростертими руками не приймуть. За місцевими звичаями завжди винувата жінка, і віра чоловічим словам завжди більша.

Особливості роботи: завдання туристичної поліції - вирішити проблему миром і в короткий термін. Для пошуку винуватця великих зусиль докладають не завжди, хіба у випадках скоєння ним тяжкого злочину. У ваших інтересах надання допомоги в пошуку (якщо відома адреса, телефон і так далі).

Як зв'язатися з поліцією:

Туристична поліція - 446-765.

Відгуки туристів: турист Євген ділиться досвідом на сайті warps.ru: "При зверненні до поліцейської дільниці треба запастися величезним терпінням. Процедури проводяться довго, обов'язки чітко розподілені. Потрібного вам співробітника можете прочекати не одну годину. Не слід погано висловлюватися відносно поліції і її роботи - це сильно ускладнить ваше спілкування. Необхідно пошукати кваліфікованого перекладача. Наданий може погано знати мову, не мати досвіду роботи в таких умовах і перекладу необхідних документів".

Туристична поліція в Таїланді

В Tourist Police Таїланду можна звернутися в таких ситуаціях, як, наприклад, дорожньо-транспортна пригода, крадіжка, різні суперечки або проблеми в готелях, магазинах і безліч інших неприємних інцидентів. Поліцейських цього підрозділу можна впізнати за відмітним значком на рукаві. На ньому ви побачите напис "Tourist Police". Або ж найчастіше можна побачити на дорогах табличку з написом "Туристична поліція 1155 - ваш перший друг".

Більшість поліцейських володіють англійською мовою. А в 2010 році до охорони правопорядку на курорті були залучені й російськомовні поліцейські.

Особливості роботи: особливості роботи всі туристи можуть почерпнути з відгуку австралійки Кетрін на сайті traveljurist.com, яка живе в Таїланді вже 7 років: "Якщо ви не стікаєте кров'ю або вас не пограбували з завданням тілесних ушкоджень, значить усе добре й вам не потрібно тривожити туристичну поліцію. Якщо ви все-таки маєте намір заявити про який-небудь злочин, вас будуть просити заплатити за виклик співробітника поліції, за оформлення заяви й за здійснення слідчих дій - вийде не менше 1000 бат, а гарантій вам не дадуть".

Як зв'язатися з поліцією:

Туристична поліція в Банкоку - 1155 (гаряча лінія), +662-282-11-43, +662-308-03-33;

Туристична поліція на Пхукеті - 1155 (гаряча лінія), +6676-354-360;

Туристична поліція на Самуї - 1155 (гаряча лінія), +6677-430-018, +6677-430-167;

Російськомовний волонтер туристичної поліції на острові Самуї: Олег Григор'єв, телефон російськомовної підтримки +6689-866-3686, Email: infosamui@yahoo.com;

Туристична поліція Паттайє - 1 155 (гаряча лінія), +6638-425-937, +6638-429-371 .

Відгуки туристів: "Якось під час відпочинку на острові До Чанг (лютий 2012 року) ми з друзями вирушили в ресторан послухати живу музику, один з товаришів вийшов на вулицю й улаштувався на автофургоні поруч із двома тайцями, усі разом вони сіли дивитися продовження концерту. Але раптом неадекватний таєць (як видно, п'яний і під кайфом) вихопив маленький кишеньковий ніж і пригрозив нашому другові... незрозуміло за що.

Ми поспішили на допомогу і, усвідомлюючи, що перебуваємо в чужій країні, негайно подзвонили за номером 1155 у надії на допомогу співробітника туристичної поліції, але на дзвінки ніхто не відповідав (час був близько десятої вечора). Поцікавившись у місцевих тайців, що говорили англійською мовою, де можна знайти поліцейських, нам з посмішкою відповіли - " Хлопці, ви що, усі поліцейські вже давно п'яні, забудьте...". Все-таки нам удалося зв'язатися з поліцейськими, яких допомогли викликати в одній із крамничок місцеві жителі. Ми чекали... хвилин сорок" - розповідає туристка Катерина на сайті traveljurist.com.

Туристична поліція в Туреччині

Туристична поліція є підрозділом Загальної поліції і підкоряється як їй, так і міністерству культури й туризму. Поліцейські цього департаменту володіють кількома іноземними мовами.

Туристична поліція Туреччини не завжди стає на бік відпочивальників. Найчастіше навіть якщо ви стали жертвами яких-небудь махінацій з боку готелю, ресторану, кафе (принесли "роздутий чек", наприклад), поліція стане на бік власника готелю, магазину або ресторану. Тому, навіть якщо ви впевнені в обмані, не варто йти на жорсткий конфлікт. Краще взяти підписаний чек або рахунок, заплатити, а потім спокійно викликати поліцію.

Туристична поліція тісно співпрацює з мировими суддями. Якщо турист потрапив в аварію, і ніхто не постраждав, і немає смертельних випадків, то справа направляється до мирового судді, сторони домовляються полюбовно.

Особливості роботи: турецька поліція сувора - але й з нею можна домовитися, якщо ви не вплутані в крадіжки, хуліганство, поширення наркотиків.

Як зв'язатися з поліцією:

Туристична поліція - 431-061;

Відгуки туристів: "У Туреччині є неписане правило, з сусідами треба дружити й бути в добрих стосунках, у разі чого сусіди першими приходять на допомогу, у силу найближчого перебування до вас. І це правило дуже правильне. Битися з турками я вам не рекомендую, у поліцію заберуть обох, і обом "влетить", тільки вам ще візу отримувати" - пише турист Микола на сайті antalyatoday.ru.

Туристична поліція в Об'єднаних Арабських Еміратах

В ОАЕ живуть найбільш законослухняні громадяни у світі. Ще якихось десять років тому злочинність тут майже була відсутня. Але потекли юрби човників, кишенькових злодіїв, крадіїв, наркоторговців і місцевій владі подібна ситуація, очевидно, набридла. Тому поліція в Еміратах найсуворіша серед усіх країн, про які ми писали.

Туристична поліція стежить за порядком на всіх курортах країни. У Шарджі злодія чи алкоголіка (і туриста!) можуть присудити до покарання у вигляді 100-150 ударів палицями. Засудженого за вироком шаріатського суду б'ють привселюдно у спеціальному місці, а потім волочать ще й у цивільний суд, де присудять штраф і тюремне ув'язнення.

У Дубай ситуація легше, іноземців шаріатському суду не піддають, але у в'язницю саджають безжалісно: у в'язниці Дубай постійно перебуває більше півсотні п'яних туристів.

У кожному разі, при конфліктах з поліцією не думайте пропонувати гроші. Давання хабара, швидше за все, виявиться куди більш серйозним злочином, ніж те, від чого ви намагалися відкупитися.

Особливості роботи: поліцейські Еміратів несуть чергування у формі, але частіше - у цивільному. Це поліцейські-агенти. Якщо трапилася якась неприємність на дорозі, треба просто почекати п'ять-сім хвилин. У містах патрулювання влаштоване таким чином, що поліцейські проїжджають кожну точку раз на сім хвилин.

Як зв'язатися з поліцією:

Туристична поліція Дубай - 04-3450520, 04-3450260;

Туристична поліція Шарджа - 06-5281667;

Туристична поліція Фуджейра - 09-2224413;

Туристична поліція Абу-Дабі - 02-6731900.

Відгуки туристів: "Коли відпочивав із дружиною в Еміратах, у нас в готелі був дуже цікавий випадок. У Рамадан турист вийшов зі свого готелю з двома пляшками джину в руках і хотів лише перейти через вулицю в сусідній готель. Він був схоплений агентом і одержав місяць тюремного ув'язнення. Весело" - пише турист Андрій на сайті tourua.com.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Путешествия" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги