На Хортиці відновили унікальні козацькі кораблі часів Запорозької Січі - фото

554

Реставраторам на острові Хортиця вдалося відновити старовинні кораблі, серед яких дві великі дубель-шлюпки XVIII ст. та байдак ХІХ ст. Кошти на реставрацію в сумі $69 тис. у 2014 році виділило посольство США.

У 2008 та 2010 роках із дна Дніпра поблизу Хортиці на поверхню підняли фрагменти дубель-шлюпок першої половини XVIII ст.

"Ці двощоглові вітрильно-гребні судна завдовжки до 20 метрів і завширшки до 4 метрів збудували понад 260 років тому. З середини XVIII та у XIX століттях "дуби" із бойових човнів стають типовими торговельними суднами для усієї акваторії Дніпра", – повідомляють у Рrostir.museum.

Працівники заповідника провели ґрунтовну та кропітку роботу з реставрації кораблів. Створили просторовий каркас, який повторює ободи судна. Так вдалося поєднати між собою розрізнені фрагменти і візуалізувати контури корабля.

Другий експонат – "байдак". Його знайшли 2010 року після паводку на березі Десни у Київській області. Це – вантажне судно кінця ХІХ ст. Має просту плоскодонну конструкцію, побудоване з масивних соснових дощок завтовшики 100-150 мм і завдовжки до 10 м.

Байдак, як тип річкового судна відомий з доби запорозького козацтва. Для його будівництва використані традиційні технології, відомі з часів Київської Русі.

Ці та інші унікальні знахідки стануть експонатами майбутнього Музею судноплавства, який планують побудувати на Хортиці.

Фото: prostir.museum

Фото: prostir.museum

Фото: prostir.museum

Фото: prostir.museum

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости