Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

Игорь Суркис: "Команда готова к сезону на 75 процентов"

61

Та тепер в Ізраїлі працюють майже тi самi гравцi, якi провально виступили в єврокубках. Кадрової революцiї чомусь немає. Чому? Про трансферну полiтику київського "Динамо" в ексклюзивному iнтерв'ю журналiстовi "Експресу" розповiв президент столичного клубу Iгор Суркiс.

- Iгоре Михайловичу, нинi команда активно тренується в Iзраїлi. На скiльки "Динамо" готове до сезону? - Можу запевнити, що пiдготовка до сезону йде за запланованим графiком. Хоч я нинi в Києвi, та по декiлька разiв на день по телефону спiлкуюся з Анатолiєм Дем'яненком. Вiн цiлком вдоволений тренувальним збором. Всi хлопцi активно працюють, там є всi умови для тренувань, i погода нам також сприяє. Як на мене, "Динамо" готове до сезону на 75 вiдсоткiв.

- Пiсля завершення осiнньої частини футбольного сезону всi говорили про нагальну потребу кадрової революцiї в "Динамо". Ви зробили ставку на оновлення тренерського складу, а не футболiстiв. Коли можна буде казати, що ви не помилилися з вибором нових тренерiв? - Нинi робити висновки зарано. Думаю, аналiзувати роботу нових фахiвцiв можна буде через один рiк. Якщо в основному складi команди гратимуть юнi вихованцi динамiвської школи i вони показуватимуть добротнi результати, то тодi можна бути задоволеним роботою нових тренерiв. Таких фахiвцiв як Литовченко чи Калитвинцев ми запросили лише для того, щоб вони допомогли пробитися в "Динамо" молодим хлопцям. Цi тренери переконали мене, що в клубi чимало перспективної молодi, в можливостi яких треба повiрити.

- В колах вболiвальникiв можна почути нарiкання, що нiхто з футболiстiв "Динамо" не вiдповiв за ганебний виступ в Лiзi чемпiонiв. Мовляв, команду покинули гравцi, якi не були причетнi до провалу - Верпаковскiс, Пеєв та iншi гравцi лави запасних... - За результат вiдповiдає президент, тренер та вся команда. Всiх собак вiшати на когось одного чи двох людей несправедливо. Якби я з трiском вигнав футболiста, який невдало зiграв в Лiзi чемпiонiв, то завтра на тренування iншi гравцi прийшли б переляканими. В них колiнця тряслися б. Ми дали хлопцям усвiдомити свої помилки, зробити висновки. Повiрте, футболiсти майже завжди знаходяться в стресовiй ситуацiї. Їхня робота - важка. Кожного дня слiд доводити свою майстернiсть. Ви назвали iм'я Верпаковскiса. Коли ми його придбали, то не могли натiшитися. Чесно кажу: я думав, що це буде рiвноцiнна замiна Андрiю Шевченковi. Вiн творив неймовiрнi речi. Один сезон. Потiм раптово зупинився в ростi. Чому? Я ж в цьому не винен. Я виконав всi умови контракту, навiть коли Марiс сидiв на лавi запасних. Тому з такими гравцями треба прощатися. Ми тепер спiвпрацюватимемо з молодими українськими футболiстами.

- Виходить, ви зробили ставку на молодих українцiв. Невже в "Динамо" цьогорiч не буде новачкiв-легiонерiв? - Так, ми формуємо колектив, кiстяк якого становитимуть нашi вихованцi. Повiрте, до їхнiх сердець набагато легше достукатись, анiж до iноземцiв. Я неодноразово помилявся, коли запрошував до Києва легiонерiв. Вони добре грають у футбол. Їх в "Динамо" чимало - Рiнкон, Каддурi, Гавранчич та iншi. Та стимул в них один - приїхати в "Динамо", засвiтитися i поїхати в сильнiший чемпiонат. I дочекатися вiд них вiдданостi "Динамо" дуже важко. Тож тепер я вирiшив бiльш обережно дiяти на трансферному ринку. Нам конче необхiдно пiдсилити двi позицiї: придбаємо забивного форварда та центрального пiвзахисника. I не обов'язково вже цього мiжсезоння. Якщо не навеснi, то на осiннiй сезон Лiги чемпiонiв таке пiдсилення обов'язково буде.

- У пресi неодноразово можна було почути претензiї Iгоря Суркiса до селекцiйної служби "Динамо"...- В Українi чомусь всi думають, що якщо в командi немає новобранцiв, то це означає, що погано працює селекцiйна служба. Так, помилялися селекцiонери, помилялися Леонiд Буряк та Йожеф Сабо, робив помилки i я. Ми зробили висновки. Повторюся, ми робитимемо ставки на юних гравцiв.

- Але ж цими футболiстами навряд чи можна буде розраховувати на повторення успiху "Динамо" у 1999-у роцi... - Ми i не мрiємо в найближчi роки дiставатися чвертьфiналiв чи пiвфiналiв Лiги чемпiонiв. I причина не в легiонерах. Грошi у нас не закiнчилися. Ми можемо собi дозволити купити дорогих футболiстiв. Та навряд чи вони допоможуть "Динамо" дiстатися пiвфiналу Лiги чемпiонiв. Рiч у тiм, що наш чемпiонат – дуже слабкий. Йде протистояння мiж двома клубами, iнших команд нiбито не iснує. Без конкуренцiї у внутрiшньому чемпiонатi далеко не заїдеш. Вiзьмiмо приклад "Шахтаря". Там багато дорогих легiонерiв. А де успiх в Лiзi чемпiонiв? Ви подивiться, яку рiзну гру демонструє Елано в збiрнiй Бразилiї та в "Шахтарi". Тож нам конче потрiбно пiднiмати рiвень чемпiонату України. Прикро, та деякi власники клубiв просто плетуть iнтриги. Вони кричать, що "Динамо" допомагають суддi. То як "Шахтар" двiчi поспiль став чемпiоном? Також чуємо претензiї, чому один брат керує футбольним клубом, а iнший - усiєю федерацiєю. Чому ж старший брат не допомiг молодшому виграти чемпiонат України? Таке говорять люди, якi нiчого доброго для футболу не зробили. Нарiкають на мого брата. Але ж ця людина в 1999-у роцi очолювала клуб, який дiйшов аж до пiвфiналу Лiги чемпiонiв! Нехай тепер "Шахтар" вийде з групи, потiм крок за кроком дiйде аж до пiвфiналу! От тодi нехай собi порiвнюють, хто краще керує футболом. Я вже не кажу, що збiрна України потрапила до "вiсiмки" найсильнiших команд планети у той час, коли нашим футболом керує Григорiй Суркiс.

Наши блоги