Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Коллина: Я всегда буду защищать интересы арбитров

295

У вівторок, 8 листопада, в Будинку футболу відбулось чергове засідання «Футбольного прес-клубу». Із журналістами спілкувався куратор системи арбітражу в українському футболі П’єрлуїджі Колліна. Співрозмовники порушили багато актуальних тем, під час обговорення яких, зокрема, були підбиті підсумки роботи вітчизняних рефері в першій половині попереднього сезону.

Робота над помилками

Коментуючи зауваження на адресу українських суддів, які час від часу з’являються у ЗМІ, італійський фахівець ще раз підкреслив: зробити роботу служителів Феміди абсолютно безпомилковою неможливо. «Наше завдання - шляхом наполегливої праці, застосувань певних нововведень підвищувати якість арбітражу і тим самим зменшувати кількість промахів. І в цьому сенсі ситуація поліпшується», - наголосив Колліна.

Вихідні як покарання

«Невдалі дії футболістів у більшості випадків не заважають їм за тиждень знову виходити на поле, тоді як мої підопічні знають: за аналогічну провину їх очікує покарання у вигляді зайвих вихідних, - зазначив італієць.- Наприклад, Сергія Бойко я вважаю дуже кваліфікованим і перспективним арбітром, але він припустився помилок у зустрічі «Карпати» - «Іллічівець», а значить, точно не працюватиме на іграх наступного туру. Правила - однакові для всіх».

Необґрунтовані претензії

Куратор вкотре підтвердив, що завжди готовий до контакту з журналістами, і розцінює їхні претензії щодо надмірної закритості суддівського корпусу як необґрунтовані. «Практика брати інтерв’ю у гравців лише після узгодження цього питання із прес-службою чи керівництвом клуба поширена по всій Європі. Тож і наше бажання захистити арбітрів, відгородити їх від зайвої уваги з боку преси є цілком природною», - зауважив Колліна, згадавши свого колегу та співвітчизника Роберто Розетті, котрий, керуючи суддівським департаментом Російського футбольного союзу, дотримується аналогічних поглядів.

Доцільність виховної роботи

Під час плідної та конструктивної бесіди учасники прес-клубу говорили про необхідність введення більш жорстких санкцій по відношенню до футболістів, які порушують принципи Fair Play. «Упродовж першого кола поточного чемпіонату арбітри показали 46 червоних карток - більше, ніж за весь попередній сезон. Тобто робота з нашого боку ведеться, але й тренери мають належним чином виховувати гравців, тому що численні вилучення тільки шкодять справі, - розставив акценти Колліна. - Не варто забувати й про необачні та безпідставні звинувачення на адресу суддів, котрі іноді дозволяють себе окремі наставники. Мені не прийнятні подібні випадки, і я завжди відстоюватиму інтереси своїх підопічних».

Ціна спільних зусиль

Фахівець із зацікавленістю заслуховував пропозиції журналістів, обговорював технічні нюанси показу матчів з працівниками телебачення, надавав свої коментарі щодо спірних епізодів і висловив готовність провести для ЗМІ черговий семінар з футбольних правил. За словами куратора, тільки тісна співпраця усіх без винятку учасників процесу − гравців, тренерів, арбітрів, глядачів, мас-медіа, функціонерів - може сприяти подальшому розвитку улюбленої гри.

Корисний радіозв’язок

«Думаю, що за півтора роки я довів, що не прикриваюся своїм ім’ям і репутацією, що до своєї роботи ставлюся з усією серйозністю. Я з головою занурився в український футбол, і, вважаю, встиг гарно його вивчити. Ми багато чого зробили і здобули певні позитивні результати. Один із показових моментів - збільшення кількості молодих арбітрів, котрі вже зараз готові працювати на відповідальних матчах Прем’єр-ліги», - резюмував Колліна, який не збирається зупинятися на досягнутому. За його словами, вже з наступного року під час ігор елітного дивізіону рефері використовуватимуть радіозв’язок, який має суттєво покращити взаємодію між членами суддівської бригади.

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Источник

Наши блоги