Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

"Донбас Арена" (Донецьк)

181

КЛЮЧОВІ ЦИФРИ Загальна місткість стадіону:

51 504 місця

2 799 місць для VIP-гостей

196 місць для людей з обмеженими можливостями і їх супроводжуючих

1159 місць для преси

45 коментаторських кабінок (по 3 посадкових місця)

Історія

Новий п’ятдесятитисячний стадіон у центрі Донецька - перший у Східній Європі, спроектований і побудований згідно найвищих стандартів УЄФА. Після отримання акредитації УЄФА, арена увійде в історію як перший стадіон класу "Еліт" Східної Європи. З 8 арен України та Польщі, що готуються прийняти фінальну частину Чемпіонату Європи 2012-го року, першою була здана в експлуатацію у серпні 2009-го року саме "Донбас Арена".

Будівництво арени тривало три роки (2006 – 2009).

Архітектурні особливості

"Донбас Арена" розташована в межах паркової зони Київського району Донецька. Вишуканий дизайн стадіону, що вирізняється з-поміж інших стадіонів овальною формою та скляним фасадом, розробила компанія "Арупспорт", яка створила арени клубів "Манчестер Сіті" (Англія), "Еспаньолу" (Іспанія) та мюнхенської "Баварії" ("Allianz Arena", Німеччина). Завдяки незвичайному дизайнерському рішенню донецька арена за формою нагадує "літаючу тарілку". Головною особливістю стадіону є овальна форма, а також цілком скляний фасад. Дах арени нахилений у напрямку з півночі на південь, повторюючи нахил ландшафту, посилюючи природне освітлення й провітрювання поля. Зовнішнє підсвічування фасаду дозволяє стадіону в темний час доби сяяти, наче діамант.

Окрім вимог УЄФА до сучасних стадіонів, що відповідають негласному правилу трьох S: safety (охорона), security (безпека), service (сервіс), замовники будівництва "Донбас Арени" додали ще одне правило S - special atmosphere, встановлюючи новий рівень комфорту й сервісу для глядачів. Це відчуття виникає завдяки стовідсотковій видимості футбольного поля з будь-якої точки глядацьких трибун.

Унікальними є і технологічні інновації. По-перше, світлодіодні екрани на південній і північній трибунах, площа кожного з них складає майже 100 кв. м. - найбільші екрани в Європі на футбольних стадіонах. По-друге, система інфрачервоного обігріву трибун, за допомогою якого можна збільшити температуру в чаші стадіону на 12-14 градусів, у порівнянні з температурою поза чашею, що забезпечить більший комфорт відвідування матчів у холодну погоду. "Донбас Арена" пишається також природнім футбольним полем найвищої якості. Одна з його особливостей полягає в тому, що під поверхнею газону розташовані системи дренажу, зрошення й обігріву флори.

Згідно плану розвитку стадіону, в неігрові дні в ложах і приміщеннях арени передбачено проведення масових концертів та ділових заходів. Події, що відбуваються на полі, одночасно транслюють два світлодіодні екрани площею 92 кв.метри – одні з найбільших екранів Європи.

Розглядається як арена для проведення фіналів Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Замовник будівництва - власник стадіону ФК "Шахтар"

Дизайн – компанія "АрупСпорт"

Генеральний підрядник - ENKA Construction

Введений в експлуатацію - 29 серпня 2009 року

Офіційний сайт стадіону "Донбас Арена"

Офіційний сайт ФК "Шахтар"

Веб-камери

Читайте все новости по теме "Евро-2012" на OBOZREVATEL.

Источник

Наши блоги