УкрРус

Самые важные новости дня по состоянию на 14:00 - слушать аудио

Найголовніші новини дня станом на 14:00

Канада обіцяє допомогти Україні у зміцненні обороноздатності. Відповідна домовленість була досягнута в ході робочого візиту першого заступника голови Верховної Ради України Андрія Парубія з 21 по 23 лютого в Канаду.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України. У ході зустрічей обговорювалися ситуація, що склалася в Україні після укладення мінських угод про припинення вогню, що продовжуються порушення підписаних документів російськими бойовиками, а також погрози світовій системі міжнародній безпеці, які створює агресивна зовнішня політика Російської Федерації.

****

Глава Міжнародної ради реформ в Україні Михайло Саакашвілі протягом трьох днів проведе переговори з депутатами Конгресу США про надання Україні оборонних озброєнь. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що стільки законодавців відразу ніколи ще не погоджувалося на зустріч, навіть тоді, коли Саакашвілі був президентом Грузії. Глава Міжнародної ради реформ в Україні Михайло Саакашвілі Протяг трьох днів проведемо переговори з депутатами конгрес США Про надання Україні оборонних озброєнь.

****

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявляє, що уряди країн світу повинні "припинити робити вигляд, що захист цивільного населення не входить в їх повноваження". Про це йдеться в щорічній доповіді організації.

Правозахисники констатують: у країнах колишнього СРСР права людини під зростаючою загрозою. Регіон відзначився кризою і конфліктом в Україні, а також звуженням простору для свободи вираження думок в Росії і країнах Центральної Азії.

****

Нацбанк забороняє банкам з 25 лютого по 27 лютого включно купувати для своїх клієнтів валюту на міжбанківському ринку. У тому числі і з тими заявками, які були подані до введення даного обмеження. Про це йдеться в постанові НБУ №130.

По ній, банки зможуть купувати валюту тільки для себе особисто і тільки на свою валютну позицію. Але лише в сумі піввідсотка (0,5%) свого регулятивного капіталу, і виключно за умови, якщо банк на поточний момент виконує норматив валютної позиції. До того ж купувати дозволяється вже не на третій, а на четвертий день після подання відповідної заявки і зарахування гривні на спецрахунок.

Відзначається, що Нацбанк вирішує новими обмеженнями дві проблеми. Перша - зупиняє стрімку девальвацію гривні, курс якої за нетривалий час звалився з 26-27 грн ./$ до 33,5 грн ./$. Друга - отримує час на переговори з іноземними інвесторами, які в останні тиждень-півтора активно виводять капітали з України, створюючи паніку на валютному ринку

****

Одеський "Чорноморець", який відчуває серйозні фінансові труднощі, несподівано обзавівся новим спонсором.

"Моряки" уклали контракт з компанією "EUPHORIA TRADING FZE", що представляє Об'єднані Арабські Емірати.

Угода з арабами поки розрахована лише до кінця нинішнього сезону, інформує офіційний сайт клубу. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Чорноморець" опинився на межі зникнення - генеральний спонсор клубу "Імексбанк" збанкрутував.

Наши блоги