Експерти розповіли, скільки в Україні якісного вершкового масла

946

Більша частина вершкового масла і спредів, які виробляються в Україні, неналежної якості та з додаванням мінеральних масел.

Про це розповів директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, посилаючись на результати дослідження 40 торгових марок масла і спредів, проведеного в лабораторії державного підприємства "Київоблстандарттехнологія".

"В Україні більше половини вершкового масла і спредів, які ми купуємо, не відповідають стандартам якості", - зазначив він. Як зазначила присутня на прес-конференції генеральний директор "Київоблстандарттехнології" Ірина Кравченко, недобросовісні виробники у своїй продукції замінюють молочний жир на 20-100% жирами немолочного походження, зокрема пальмовою олією, іншими тваринними і рослинними жирами, а також мінеральними маслами, які шкодять здоров'ю людини.

В рамках досдіження було виявлено, що тільки 9 торгових марок вершкового масла з 25 протестованих відповідають стандартам якості, інші є фальсифікатом. Голова "Громадського контролю захисту прав споживачів" Ольга Котехова зазначила, що 200 грамів виробленого з молока масла не можуть коштувати дешевше 23 грн, виходячи з розрахунку, що тільки необхідні для виробництва такої кількості масла 4,6 літра молока у середньому обходяться заводу у цю суму.

В свою чрегу, Дорошенко підкреслив, що причиною масової фальсифікації даних продуктів є бідність населення, оскільки заміна молочного жиру здешевлює продукцію.

"Покупець обирає продукцію практично за одним критерієм - за ціною. Тому ми маємо відповідну тенденцію", - сказав він.

Читайте все новости по теме "Восток" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости