newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Зруйновані будинки та втрачене майно: на Буковині підрахували збитки від негоди

2,1 т.
Зруйновані будинки та втрачене майно: на Буковині підрахували збитки від негоди

На суму понад шість мільйонів гривень завдано збитків буревієм у ніч з 19 на 20 червня мешканцям села Кам’янка Глибоцького району на Буковині.

Видео дня

Про це пише molbuk.ua.

"Загалом постраждалими складено 127 актів про завдані збитки. Усього постраждало близько півтори сотні хат. 14 будинків зруйновано так, що їх віднесли до категорії А", - розповів сільський голова села Кам’янка Іван Звоздецький

Як зауважив сільський голова, допомогти усім із коштів місцевого бюджету немає можливості.

"Дахи покидало на 10, 50, 300 метрів. Дуже постраждала хата родини Телегузів. Господарі у Португалії, бідні, років п’ять заробляли на ту хату, заледве її звели. А вийшло так, що верхи і з хати, і з сараю розбило, рознесло на шматки. Із 40 метрів плота з ракушнику залишилася лише гора осколків. Це страшне, там глянеш – плакати хочеться. Із трьох будинків дах повністю знесло. З будинку чоловіка, що мешкає на вулиці Набережній, зняло все, залишилися тільки фронтон і стіни. Він був на заробітках, йому вислали телеграму, він приїхав переляканий, питає мене, що робити. Я йому порадив оформляти акт. У нас був заступник губернатора Володимир Куліш, то сказав, що тим, хто найбільше постраждав, постараються відшкодувати вартість матеріалів, закуплених для ремонту пошкоджених будинків. Щодо всіх інших, то якби будинки були застраховані, їм би відшкодували. Але у нас село хоч і велике - сім тисяч мешканців, дві тисячі дворів, - та з них застраховані лише дві хати. І то це лише ті, хто брав у банку кредити, то у них банк вимагав застрахувати будинок. Частина власників постраждалих будинків вирішили, що пошкодження незначні. Тож відремонтували все власними силами і відмовилися заповнювати акти. А є такі господарі, які плачуть, кажуть, що у них немає звідки взяти грошей на ремонт. Та що робити, якщо у фонді сільради взагалі немає грошей, а загальний обласний фонд – чотири мільйони. А тут лише по нашому селу збитків на шість мільйонів гривень", - заявив голова.