УкрРус

По 35 вулицях Рівного можна буде безпечно їздити на велосипеді

Приблизно 75 кілометрів велошляхів передбачено облаштувати у Рівному. Зокрема безпечно на двоколісному можна буде їздити по 35 вулицях міста. Про це сьогодні у медіа-центрі ERVE.UA заявив завідувач кафедри  Міського будівництва і господарства НУВГП Олександр Ткачук.

Замовили проект у «водніка» ще 2,5 роки тому, проте й до нині його не зробили. За попередніми підрахунками, вартість усієї документації вартуватиме 90 тисяч гривень.

«Ми проводили велику кількість досліджень і практично зробили схему велоруху. Рахували скільки їздить авто на тій чи іншій вулиці, ходить людей. Тобто повністю проводили розрахунки.  Потрібно ще трохи часу, аби її представити управлінню ЖКГ і тоді винести на розгляд сесії Рівнеради. Зауважу, що ця схема це лише частина роботи іншого проекту – Схеми організації дорожнього руху. Її розроблятиме компанія, яка виграє тендер на реалізацію проекту»,- каже Олександр Ткачук.

(на фото - Олександр Ткачук та Володимир Лапюк) За словами заступника начальника Рівненського управління житлово-комунального господарства Володимира Лапюка, загальна Схема передбачає напрям руху автомобілів, дорожні знаки, розмітку.

«Ми сподіваємося, що робота буде виконана на найвищому рівні, проектанти мають врахувати всі побажання і вимоги. На частині шляхів Рівного буде розмітка для велосипедистів, на інших – велодоріжки. Тому все залежить від можливості реалізації завдання на окремих вулицях міста»,- каже Лапюк.

І якщо навіть проект Схему руху зможуть виконати до кінця року, то Рівне велосипедним буде щонайменше через 10 років.  Принаймні такі терміни озвучували експерти на обговоренні проблеми.

Наши блоги