УкрРус

У Луцьку відзначили річницю народження нобелівського лауреата

Літературний вечір, присвячений 170-ій річниці від дня народження видатного письменника, першого польського лауреата з Нобелівської премії в галузі літератури Генрика Сенкевича в рамках роботи Пункту європейської інформації відбувся 25 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва (пр. Волі, 2).

«Романами улюбленого багатьма письменника насолоджується вже не одне покоління вдячних читачів. А 2016-ий рік у Польщі оголошений роком Генрика Сенкевича. Талант цієї людини не перестає дивувати, надихати, вражати, захоплювати. Сенкевич довів власним життям, що навіть наперекір не завше прихильній долі та не зовсім сприятливим обставинам, можна досягти неабияких висот і встигнути багато зробити, створити, залишити по собі яскравий слід та добру пам’ять», – розповіла бібліотекар читальної зали Лілія Бондарук.«Ми багато співпрацюємо із бібліотекою для юнацтва. Не змогли проігнорувати таку знакову подію: з радістю долучились до вшанування цієї воістину непересічної особистості, великого патріота своєї землі. Жива музика творів Фредеріка Шопена у виконанні наших студентів допомогла створити для гостей сьогоднішньої імпрези особливу задушевну атмосферу, відчути майстерність слова автора, насолодитись уривками із улюблених творів. Ми недарма обрали музику видатного Шопена, адже життєві паралелі композитора і письменника часто перетинались», – зазначила викладач української та зарубіжної літератури Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського Наталія Палюх.Теплота та щирість ведучих, досконалість читців, уривки з екранізованих творів письменника, неповторна, щемлива, а, головне, жива музика Фредеріка Шопена у виконанні обдарованих юних талантів училища – все це створило особливу атмосферу і зробило літературний вечір «Світло і тіні Генрика Сенкевича» по справжньому красивим, пізнавальним та дуже душевним.

«Сьогоднішня подія стала продовженням заходів із популяризації польської культури, які проходять в книгозбірні постійно. Незважаючи на те, що у фондах бібліотеки недостатньо книг польською мовою, намагаємося задовольнити зростаючий інтерес читачів до культури та літератури Польщі. В планах бібліотеки на осінь вшанувати ще одного видатного польського письменника-фантаста Станіслава Лема, 95 років від дня народження якого виповниться 12 вересня», – підсумувала директор бібліотеки Алла Єфремова

Наши блоги