15 років жебрацтва: історія вихідця з Волині, котрий став безхатьком у Каліфорнії. Відео

3.1т

У Сакраменто, столиці Каліфорнії, що у Сполучених Штатах Америки, українець вже понад 15 років жебракує на вулицях міста.

Як повідомляє "Слов'янському Сакраменто" 61-річний Іван Хомічук, він прилетів до США із Західної України 20 років тому. Разом зі своїм батьком, якому нещодавно виповнилося 93 роки, емігрант опинився у Сакраменто.

Проте добре влаштуватися в Каліфорнії Івану, на відміну від його численних співвітчизників, не вдалося: чоловік отримав травму мозку ще під час служби в Радянській Армії, де брав участь в будівництві секретних випробувальних аеродромів на території Білорусі. Повернувшись після армії на Україну, Іван працював таксистом, будівельником і водієм вантажівки. Приїхавши в 40-річному віці в Америку, деякий час він жив на допомогу з непрацездатності, яке йому виділяла держава.

Одержуваних від штату засобів зазвичай вистачає на найнеобхідніші для життя речі, тобто мінімальний набір продуктів, витрати на громадський транспорт і скромне житло в субсидованих державою кварталах.

Однак 800 доларів, які Іван отримував щомісяця, у нього забирали родичі, яких держава призначила опікунами хворого чоловіка. Все його майно також зникло після чергових колотнеч в житті нещасного іммігранта.

Ось уже понад 15 років українець жебракує на вулицях столиці Каліфорнії. Деякий час Іван жив в будці, яку сам побудував. Потім господар ділянки, на території якого знаходилася саморобна хата Івана, викликав поліцію. Співробітники правоохоронних органів не змогли встановити контакт з емігрантом, оскільки той взагалі не володів англійською.

Довелося телефонувати українському перекладачеві, який пояснив Іванові наказ поліції: негайно покинути територію! Зараз Іван ночує "де прийдеться".

93-річний батько відмовився приймати свого сина. Не раді нещасному і його родичі. Івану під загрозою тюремного ув'язнення заборонили з'являтися на порозі їхнього будинку - через сімейні сварки суд виписав на нього заборонний ордер.

Мати Івана, як і раніше живе на Україні, на Волині.

"Торік я хотів її відвідати, але через протерміновані документи у мене нічого не вийшло", - поскаржився каліфорнійський безхатько.

"Коли Іван прийшов до нас, у нього не було грінкарти, був прострочений паспорт, через що він довгий час не міг отримувати допомогу від держави, - розповів директор центру допомоги Флорін Чурюк, який займається сьогодні оновленням документів бездомного. - Зараз ми намагаємося відновити його право на пільги"

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости