Багряна ріка: на Волині екологи назвали причину червоного кольору водойми

991

У багряний колір водойму під Луцьком зафарбували відходи з господарства, на якому сушать овочі, зокрема червоний буряк.

Про це заявив начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук.

Зазначимо, лучанин Віталій Ковальчук розповідав, що біля міста Ківерці водойма стала багряною, а вода у ній тхне відстійником.

Начальник Держекоінспекції Олександр Ткачук зазначив, що минулого тижня оперативна бригада обстежила меліоративний канал, вода в якому багряного кольору.

Виявилось, що причиною цьому став злив відходів з фермерського господарства "Золота нива", яке переробляє овочі, в тому числі червоний буряк.

Чиновник вважає, що у водойму також зливають нечистоти. Підозрюють, що цьому посприяло комунальне підприємство "Ківерціводоканал", чиї очисні споруди розташовані неподалік.

Дозволів на скид нечистот у водойму комунальне підприємство не має, тож, якщо перевірка підтвердить порушення, винним загрожує притягнення до адміністративної відповідальності, "мільйонні штрафи", відшкодування збитків та примусова зупинка зливу нечистот.

До слова, планова перевірка якраз відбудеться цього тижня. Тож офіційні висновки у цій справі можуть бути вже за кілька днів.

Чиновник уточнює, що "Золота нива" має договір з водоканалом на скид відходів на очисні споруди, тож відповідати за забруднення водойми буде саме "Ківерціводоканал", якщо його вина підтвердиться.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости