Коростишівські підприємці не платитимуть на митниці кошти за запентовані гранітні вироби

433

Коростишівські підприємці не платитимуть на митниці кошти за запентовані гранітні вироби

30.05.2016

Громадянин Харківської області запатентував право на промислові зразки найбільш поширених виробів із граніту: бордюрів для квітника, постаментів для пам’ятника та плит надгробних і звернувся до митної служби із вимогою забезпечити його право на інтелектуальну власність.

У зв’язку з тим, що дані товари були запатентовані приватною особою, виникла загроза в експорті даних груп товарів закордон. Це викликало соціальну напругу серед підприємців Коростишівського району Житомирської області , які займаються продажем виробів з граніту, оскільки вони мали укладати угоду з власником патенту та платити за це гроші.

Голова облдержадміністрації Сергій Машковський наприкінці минулого тижня провів зустріч з начальником Головного управління Національної поліції Житомирщини В’ячеславом Печененком, керівником митниці Наталією Ткачук та ініціативною групою підприємців, щоб обговорити ситуацію.

«Сьогодні в оперативному порядку від імені одного з підприємців було подано позовну заяву до Окружного адміністративного суду м. Києва. В позовній заяві міститься клопотання про забезпечення заборони ДФС та її територіальним органам вчиняти дії щодо розмитнення гранітних товарів», - розповів Сергій Машковський.

Рішенням № 826/8074/16 від 27.05.16 Окружний суд м. Києва ухвалив: «Заборонити Державній фіскальній службі та їх територіальним органам вчиняти дії щодо призупинення (відмови) в митному оформленні гранітних товарів відповідного типу».

Державна фіскальна служба не відмовлятиме в митному оформленні даних товарів. Тобто вироби із граніту (бордюри для квітника, постаменти для пам’ятника та плити надгробні) мають проходити митне оформлення згідно Митного кодексу України, - повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

«Люди не повинні вдаватися до радикальних методів. Всі питання мають вирішуватись правовим шляхом, згідно чинного законодавства», - резюмував керівник області.

Нагадаємо, що підприємці Коростишева на трасі Київ-Чоп, аби влада відреагувала на їхні звернення щодо неправомірних дій власника патенту.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги