Бюджет участі в Івано-Франківську: як проходить голосування за проекти

439

Як пам’ятаємо, – 500 000 гривень влада міста розподілятиме серед тих проектів мешканців, які наберуть найбільшу кількість голосів під час голосування.

розглянув, як пересічний івано-франківець може віддати свій голос за певний проект.

Міська влада створила сайт (його також можна знайти на головній сторінці офіційного сайту міськвиконкому в розділі «Міські сервіси»).

За суб’єктивною думкою сайт не надто інформативний та зручний для користування. На головній сторінці є згадка, що процес голосування починається 15 травня, а визначення переможців – 01 червня. Одразу вибудовується логічний ланцюжок, що по 31 травня включно має тривати голосування. Для перевірки правильності умовиводів ми подивилися міське положення про партиципаторне бюджетування, де кінцевої дати голосування не знайшли. Також почитали новини - добре, їх тільки дві. І в другій (останній) новині знайшли, що онлайн голосування триватиме до 1 червня. Трохи витратили часу, але зате ознайомилися з положенням та новинами.

Засідала комісія з відбору проектів для голосування

Отже, 30 і 31 травня ще є можливість проголосувати. З цією метою переходимо в розділ «Проекти». Тут розміщені допущені до голосування проекти мешканців, які виборюватимуть максимум по 50 тис. грн на реалізацію своїх ідей. Для початку можна переглянути весь перелік проектів, посортувавши його за спадання/зростанням голосів, назвою, вартістю, напрямком. Загальної кількості поданих проектів не видно – треба рахувати. Також не виводиться загальна кількість тих, хто вже проголосував. Ми задали показ на сторінці по 10 проектів, видало 8 сторінок, на кожній по 10 проектів. Таким чином, нарахували 80 проектів. Щодо самих проектів, вартість більшості з них є максимально можливою – 50 тис. грн (цікаво, як гарно рахують на таку рівну суму). Для голосування поглянемо на перший (найбільша кількість набраних голосів) та останній (найменша кількість голосів). Опис проектів не надто інформативний. Наприклад, облаштування прибудинкових територій в межах напрямку облаштування зон відпочинку . Чим має бути облаштовано - невідомо. Тут вже перемога надавачів проектів в їхніх руках – наскільки вони ефективно розкрутять свій проект серед зацікавлених та/або будуть спроможні забезпечити голоси за свій проект.

Приклади проектів для голосування на сайті bu.mvk.if.ua

Проголосувати можна за один проект. Обравши бажаний, натискаємо кнопку голосувати.

Проголосувати можна за допомогою:

банкІД,

електронного цифрового підпису (ЕЦП),

смартфону.

Банківська ідентифікація, електронний цифровий підпис, смартфон - інструменти для голосування

Щодо БанкІД – серед запропонованих 6-ти банків в одному злякало незахищене з’єднання, інший просить зачекати, поки він підключиться до БанкІД (скільки чекати – невідомо, а дні для голосування минають). Отже, клієнти чотирьох банків мають можливість проголосувати. А також власники ЕЦП.

Не все так просто з банківською ідентифікацією

Для голосування через смартфон треба сканувати код. Теж не завжди вдається – чогось при скануванні скидає на певний банк та показує помилку або стверджує про відсутність сертифікатів.

Голосування за допомогою смартфону

Упс, і таке буває при голосуванні за допомогою смартфону

Таким чином, через сайт можуть проголосувати клієнти чотирьох банків, власники ЕЦП та смартфонів, яким вдасться не потрапити на помилку (чи то через браузер, чи відсутність сертифікатів, чи невміння користуватися, чи з інших причин).

Яким же чином інші мешканці, які без електронних оздоблень або не вміють ще ними користуватися, можуть обрати цікавий для себе проект та пролосувати за нього. Тут задумка така, що згідно з положенням про партиципаторне бюджетування та міською цільовою програмою мають бути пункти голосування – місця для проведення голосування, які визначені розпорядженням міського голови. Так, в положенні вказано, що голосування здійснюється у рубриці «Бюджет участі» веб-сайту міста Івано-Франківська у пунктах голосування. Проте механізму не прописано – чи будуть надавати смартфони, ЕПЦ або в інший спосіб. Вочевидь, цей шлях буде реалізовано в наступні періоді, оскільки наразі про пункти голосування анонсів не було, а до кінця голосування залишилося 2 дні.

Підсумовуючи слід відмітити гарну ідею Івано-Франківського муніципалітету стосовно запровадження такого інструменту розподілу бюджетних коштів, як бюджет участі. Проте промоційна, роз’яснювальна та технічна сторони ідеї ще потребують вдосконалення. Вочевидь, в наступні періоди більша кількість містян зможе взяти участь як у поданні проектів, так і відборі.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости