Менше години: закарпатець на змаганнях першим забіг на вершину Говерли

1.5т

Сергій Расчупкін з Мукачева (Закарпаття) став переможцем змагань з гірського бігу та скандинавської ходьби – "Karpaty – Run in UA" на найвищій українській горі Говерлі.

Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.

Це перший такий турнір, який має популяризувати гірську легкоатлетику в Україні, а ще підготувати спортсменів до забігу на Ельбрус за рекордний час вже у вересні 2016 року.

Вісім кілометрів під гору. Кинути виклик Говерлі були готові 62 спортсмени з України та Польщі. Багатьом з них – вже за 60. Відчайдухи змагалися у двох видах – скайраннінг (біг на висоті) та нордвокінг (скандинавська ходьба). Польська легкоатлетка Ізабелла Заторська певна, щоб потрапити на вершину, їй потрібно трохи більше години. У вересні вона хоче бігти на Ельбрус (5642 км) та побити встановлений рекорд Гіннеса 04:22:10 год. Тож Говерла для неї проміжний підготовчий етап.

"Це, звичайно, менша гора, але це дуже важкий старт. Вона є доволі потужна і тут можна випробувати свою форму, свою витривалість і побачити, на якому рівні я зараз перебуваю і як далі має виглядати моє приготування до Ельбруса", – зазначила Заторська перед змаганнями.

Запросили на змагання і титулованих українських спортсментів. Лідер збірної України з лижного спорту, призерка чемпіонату світу та кубку світу Валентина Шевченко вперше бере участь у таких стартах. Вона зізнається: не планує перемогти, для неї Говерла – це випробування.

"Я спонтанно вирішила пробігти, спеціально не готувалась, тому що я закінчила лижний сезон і зараз в мене був відпочинок, тому я приїхала і хочу подивитись, які це змагання, як їх бігти", – розповіла Шевченко.

У Скандинавській (північній, нордичній) ходьбі за першість змагалась популяризаторка цього виду спорту в Україні, чемпіонка світу і Європи з "північної ходьби" Оксана Заліско.

"Цей вид є дуже перспективний, він доступний всім, всім віковим категоріям, і молодим, і дорослим, і ветеранам, і неповносправним, і слабкозорим", – вважає спортсменка.

Стартували спортсмени з урочища Козьмещик (с. Лазещина Рахівського району) і перші прийшли до фінішу менш ніж за годину. Переможцем з гірського бігу став Сергій Расчупкін з Мукачева.

"Хотів на рекорд траси бігти, думав трошки швидше пробіжу, але дуже багато стартів було. Два тижні тому був відбір в Національну збірну з гірського бігу. Тобто трошки втомлений ще був, але результатом задоволений – 58 хвилин 20 секунд", – розповів Сергій.

Слідом за хлопцями на горизонті почали з'являтись жінки. Перша – Валентина Шевченко, а згодом і полька – Заторська.

"Я знала, що мені від старту до фінішу треба йти, але в рідній Україні стіни допомагають і гори теж", – прокоментувала свою перемогу Шевченко.

А слідом до фінішу прийшов і перший переможець нордичної ходьби Юрій Гриньків, він запевнив, що йому допоміг досвід.

"Я з Ворохти, моє село видно звідси. Я сюди по гриби ходжу. Бігаю для здоров'я, тренуюся. Взагалі, я лижник, беру участь в першості України серед ветеранів", – розповів Юрій.

Якщо ж говорити про жінок у нордичній ходьбі, то тут несподіванки не було. Першою до фінішу впевнено прийшла львів'янка Оксана Заліско.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости