На Волині росте дуб видатного європейського письменника: велетню понад 200 років. Фото

4.5т

У селі Машів Любомльський район , що на Волині, росте дуб видатного європейського письменника Болеслава Пруса, автора романів "Лялька" і "Фараон". На його честь віддруковано ювілейну монету.

Про це повідомляє volynnews.com з посилання на прес-службу Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Дехто твердить, що письменник саме у цьому селі з’явився на світ, а в Грубешові його тільки у метрики записали… "У 20-х роках минулого століття вчителька Еміля Врбовна знайшла в літературі слід, що письменник народився у селі Машів, – зазначає, зокрема, про це любомльська журналістка Валентина Хвас. – Вона доклала багато зусиль, щоб факт обгрунтувати, і тим сколихнула польське краєзнавче товариство…"

Все ж до цього часу загальновизнаним вважається факт народження видатного письменника "у Грубешові у родині збіднілого шляхтича, агронома за освітою, Антонія і Аполонія Гловацьких"… Втім, беззаперечним залишається факт, що у Машеві був маєток Томаша Гловацького. Після смерті батька він відійшов до синів – Войцеха і Антонія (батька майбутнього письменника). У 1947 р. Антоній Гловацький став власником маєтку після смерті брата Войцеха. Старожили згадують, що на подвір’ї росли польові груші, а за господарськими будівлями на лужку – два віковічні дуби. Один із них зберігся до цього часу. Біля нього встановлена табличка: "Тут

знаходилась садиба батьків відомого польського письменникаБолеслава Пруса (Олександра Гловацького) 1847-1912". Поряд стоїть столик… Переказують, що Болеслав-Олександр десь тут писав свої шедеври, а любомльський журналіст Ярослав Міщенко свого часу навіть твердив, що письменник тут творив свій знаменитий роман "Фараон".

Свого часу випускники місцевої школи на честь письменника висадили дубовий сквер: його саджанці виростили із жолудів, зібраних біля Болеславового дуба, якому, за переказами, вже понад двісті років

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости