Костел в Олиці почали реставрувати

503

Завдяки фінансуванню Міністерства культури і національної спадщини Польщі, Міністерства закордонних справ Польщі, Сенату та приватних спонсорів вдалось уникнути катастрофічного руйнування костелу. Нині тут здійснили 15 % робіт.

Про це повідомляють у прес-службі волинського осередку партії "Українське об’єднання патріотів – УКРОП"

Колегіальний костел Святої Трійці в Олиці – важлива історична пам’ятка Волині. Чарівна барокова архітектура, відносно близьке розміщення від обласного центру мали б приваблювати сюди тисячі туристів щороку, проте навіть у вихідні дні тут рідко кого зустрінеш, окрім місцевих. Причиною цьому є занедбаність та аварійний стан об’єкту.

Питання відбудови костелу підняв депутат обласної ради від партії "Українське об’єднання патріотів – УКРОП" Олександр Омельчук, озвучивши депутатський запит під час сесійного засідання. Про цю пам’ятку культури також у тижневику "Волинські Новини" №9.

"Протягом останніх трьох років костел опікує Фонд Культурної Спадщини Польщі, - розповів депутат. – Представник фонду в Україні Олексій Лозинський віднайшов публікацію, де я розповідаю про необхідність залучення обласних коштів до реконструкції об’єкту. В результаті ми домовились про співпрацю".

Робоча зустріч відбулась на території костелу-колегіату за участі депутатів обласної ради від фракції "Українське об’єднання патріотів – УКРОП" , Олександра Омельчук, та представників польської делегації: директора Департаменту Культурної Спадщини Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіки Польща Яцека Міллєра, Президент Фонду Культурної Спадщини Міхала Лящковскі, начальника відділу у Справах Польської Культурної Спадщини закордоном Міхала Міхалські, заступника директора Королівського Замку на Вавелі др.Єжи Петруса, спеціаліста по реставрації каменя професора Януша Смаза, реставратора Аркадіуш Осташ та консула Республіки Польща у Луцьку Кшиштофа Савіцкі.Яцек Міллєр зауважив, що завдяки фінансуванню Міністерства культури і національної спадщини Польщі, Міністерства закордонних справ Польщі, Сенату та приватних спонсорів вдалось уникнути катастрофічного руйнування костелу. На сьогодні здійснено 15 % робіт. Зокрема, вдалось здійснити інвентаризацію і відкласти елементи вівтарів, дерев’яних декорацій, вбудувати зовнішній обхід навколо абсиду (виступ , здебільшого ) і костелу. Також планується реконструкція даху. Для укріплення стін реставратори використали цеглу XIXстоліття, оскільки вона найближча по структурі до цегли самого костелу.

Варто зауважити, що польська сторона вже вклала 6,5 мільйонів гривень для врятування об’єкту. Реставратор Аркадіуш Осташ зазначив, що при систематичному фінансуванні, реставраційні роботи можна буде закінчити за 4-5 років.

"Ми пишаємось тим, що маємо тісні культурні зв’язки із Польщою. Це місце є свідченням того, що ті зв’язки актуальні й сьогодні. Костел потребує реставрації та відродження не лише тому, що це пам’ятка доби бароко, але й тому, що він цінний як туристичний об’єкт, – наголосила заступник голови фракції УКРОП в облраді, секретар "культурної" постійної депутатської комісії Ірина Констанкевич. – Олика може бути цікавою туристам, але для цього потрібно докласти багато зусиль. Ми розуміємо, що цю роботу треба активізувати, влити потужніші сили і ми маємо певні зобов’язання. Як член комісії з питань культури при обласній раді, я буду лобіювати внесення Олицького колегіального костелу у Регіональну програму розвитку культури, мистецтва і туризму. Аби вже у цьому році можна було виділити кошти з обласного бюджету хоча б на проектну документацію".

Анастасія КОРЕЦЬКА

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости