УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Одещина. Пляжі очистили від нафтопродуктів

222
Одещина. Пляжі очистили від нафтопродуктів

Пляжі в районі портового міста Іллічівськ очистили від нафтопродуктів. Про це 30 травня повідомили в прес-службі Управління МНС в Одеській області. Представник УМНС Володимир Сенків зазначив, що зусиллями ста співробітників управління і близько двохсот добровольців протягом минулої суботи і неділі зібрано декілька тонн нафтопродуктів з поверхні моря і кромок пляжів завдовжки близько двох кілометрів.

За словами Сенківа, достовірно встановлено, що забруднення моря в районі Іллічівського порту сталося в нейтральних водах під час переливання нафтопродуктів з борту одного теплохода на іншій. Нафтопродукти попали на центральний пляж Іллічівська, а також на пляжі неподалеку селищ Совіньон і села Молодіжне Овідіопольського району Одеської області.

У зв'язку з цим мерія Іллічівська й Овідіопольська райдержадміністрація готують позови на адресу власників теплоходів Baltic Shief (під прапором Кіпру) і Orion (під прапором Росії) з метою відшкодування збитку, завданого екології морського узбережжя цими суднами в результаті витоку в море нафтопродуктів під час переливання нафтопродуктів з одного борту на іншій. «Обидва теплоходи-забрудники знаходяться в Миколаївському морському торговельному порту, фахівці підраховують розміри збитку, завданого морю і пляжам», - додав Сенків.

Тим часом, прес-служба Державної екологічної інспекції північно-західного регіону Чорного моря повідомляє, що всього з поверхні пляжів в Одеському регіоні протягом останніх днів зібрано близько 110 тонн забрудненого мазутом піску, а з води в морській акваторії - близько 510 л нафтопродуктів.

Зараз пляжна зона від мису Великий Фонтан до пляжу в Іллічівську очищена, на водній поверхні немає видимих фракцій або окремих плям нафтопродуктів. Фахівці досліджують вчорашні проби морської води на утримання нафтопродуктів і «вживають заходи щодо встановлення джерела забруднення». 29 травня в Іллічівську Одеської області на центральному пляжі на ділянці довжиною 1 км. було виявлено забруднення узбережжя Чорного моря плямами нафтопродуктів.