newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

Цукровий діабет - страшна хвороба не лише для дорослих, а й дітей. На жаль, щороку кількість хворих збільшується, а сама хвороба "молодшає". На сьогоднішній день цукровий діабет стоїть на третьому місці у світі після серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Чи є можливість здолати цукровий діабет?

Звичайно, лікарі не винайшли способу повністю здолати хворобу, проте вести майже повноцінний спосіб життя з цукровим діабетом можливо. Для цього в Україні створено ряд санаторіїв, найкращим серед яких являється "Березовий гай". Цей санаторій розташувався у місті Миргород Полтавської області.

"Березовий гай" оснащений найсучаснішим обладнанням. Він поєднує власні методики і кращі світові технології. У санаторії запроваджуються наукові розробки німецьких та українських фахівців, а також унікальна програма "Школа життя з діабетом". Саме "Школа життя" сприяє ефективному лікуванню та робить санаторій "Березовий гай" одним провідним центром боротьби з цукровим діабетом. Тому саме на базі цього санаторію створено Всеукраїнський центр санаторно-курортної реабілітації дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет.

На 1 січня 2011 року в Україні нараховувалось більше 1 млн людей, хворих на цукровий діабет. Серед них - 8000 дітей.

У 2010 році кількість хворих на цукровий діабет дітей складала:

у Києві і Київській області - 1015;

у Донецькій області - 678;

у Дніпропетровській області - 632;

у Харківській області - 510;

у Львові - 523.

Статистика не радує - за останній період кількість хворих дітей невпинно зростає. І серед них діти віком до 5 років, котрі потребують лікування інсуліном.

Лікарі санаторію "Березовий гай" вирішили допомогти українським дітям у лікуванні цієї недуги. Звичайно, своїми силами вони не змогли б цього зробити. І на допомогу їм прийшла лідируюча фармацевтична компаня в світі і в Україні "Санофі", яка висловила бажання допомогти хоча б частині дітей, хворих на цукровий діабет. Саме завдяки їй санаторій було оснащено найсучаснішим обладнанням та створено найкращі умови для лікування та відпочинку хворих на цукровий діабет. Крім того, компанія здійснює ряд проектів освітнього спрямування, надаючи необхідну інформацію про хворобу дітям та їх батькам.

У 2010 році в санаторії "Березовий гай" оздоровилися діти з п'яти регіонів України. У цьому році оздоровилося понад 60 дітей з 12 регіонів країни. Крім того, санаторій лікує не лише українців. Щороку в ньому оздоровлюється близько 30 тисяч людей з 30 країн світу.

Жан-Поль Шоєр, генеральний директор компанії "Санофі" в Україні та Білорусі, відмітив, що команда лікарів "Березового гаю" на чолі з головним лікарем Мандрикою Анрієм Яковичем просто чудова і робить колосальну роботу. Також він зазначив, що навіть та невелика частина дітей - 60 чоловік, що оздоровилась цього року - це уже щось значить.

При цьому Жан-Поль звернув увагу на те, що багатьом українським сім'ям лікування і оздоровлення дітей та дорослих в санаторії не по кишені. Тому треба об'єднати зусилля. На допомогу має прийти і держава, і ЗМІ, і меценати. Треба дати дітям шанс, щоб вони могли наормально жити. Ще 1,5 років тому Жан-Поль і його компанія ще не знали, як все буде відбуватися, а зараз він пишається результатами своєї роботи. Він упевнений, що це довгострокове партнерство і сподівається, що кількість дітей, які проходитимуть курс лікування і оздоровлення щороку буде зростати.

На сьогодні у 16 різних областях України відкриті "Школи виживання" для дітей і дорослих, хворих цукровим діабетом. Тут вони отримують інформацію і рекомендації, як правильно лікуватися, чим і як харчуватися, як поводити себе на вечірках і відпочинку та багато іншої цінної інформації. А це для хворих, особливо діток, дуже важливо знати, щоб вести нормальний образ життя.

Крім того, були проведені дослідження, які виявили, що якщо людина знає, як себе контролювати, то вона набагато краще почувається.

Зараз, на превеликий жаль, у санаторії дуже багато маленьких пацієнтів, найменшому - 7 місяців. Хвороба може бути не лише спадковою ( вважається, що вона передається через покоління). Її спричиняє надмірна вага, а також погане харчування і екологія.

Дехто вважає, що вилікуватися можна і вдома, попиваючи "Миргородську" водичку, проте це не є ефективним способом лікування. Бутильована вода проходить дуже велику фільтрацію і у великій кількості втрачає свої цілющі властивості. Проходячи лікування в санаторії, пацієнти отримують повний комплекс послуг. Крім всебічного обстеження, пацієнти мають можливість на ранніх стадіях захворювання лікувати нижні кінцівки, проходити офтальмологічні обстеження, обстеження нирок, стоматологічне лікування та багато всього іншого. Вартість путівки немала ( 262 грн за 1 добу - за 1 дорослого і 240 грн за 1 добу - за 1 дитину), проте вона включає в себе проживання, харчування і повне обстеження. Крім того, діти забезпечені тут найкращим інсуліном.

Санаторій "Березовий гай" - найліпше місце в Україні для лікування дітей. Він успадкував найкращі традиції лікування радянських часів, має чудову лабораторно-діагностичну базу, школу самоконтролю. У разі потреби, лікарі працюють і вночі.

На жаль, наша держава мало дбає про здоров'я своєї нації, особливо маленьких пацієнтів. Головний лікар санаторію, Андрій Мандрика, зазначив, що Україна не може допомогти своїм дітям, це можуть зробити лише такі компанії, як "Санофі".

Наталія Зелінська, президент Асоціації дитячих ендокринологів України, зазначила, що Міністерство охорони здоров'я дуже мало путівок виділяє для дітей, хворих на цукровий діабет. А у цьому році дітьми не було отримано жодної(!) путівки по соціальному страхуванню, і це дуже прикро. На жаль, державна програма по лікуванню цукрового діабету в Україні 2009-2013 років не діє.

Жан-Поль Шоєр, генеральний директор компанії "Санофі" в Україні та Білорсі відзначив, що охорона здоров'я у Франції та Україні дуже відрізняються. У Франції є соціальне страхування, яке найбільше допомагає хворим отримати допомогу у лікуванні. І саме лікування на 100% оплачується державою. А чим кращий догляд має хворий, тим менше ускладнень у нього виникає. Він дуже сподівається, що і в Україні з'явиться соціальне страхування, яке буде діяти, як у Франції. Жан-Поль відзначив, що на сьогоднішній день ведуться переговори з регіонами. Відбувається робота над тим, щоб було зниження цін на лікування, щоб кожний хворий мав доступ до інсуліну, щоб діти мали хоча б часткове відстрахування коштів. Також має бути догляд і контроль за хворими та необхідна профілактика захворювання. А санаторій "Березовий гай" надає всі необхідні послуги для хворих цукровим діабетом, крім інших, - від стоматологічних до офтальмологічних (бо в Україні дуже розвинена сліпота, яка є наслідком цукрового діабету).

А ще Жан-Поль Шоєр відмітив, що лікувати потрібно не лише тіло маленької людини, а і її душу. І для цього створені всі умови у "Березовому гаї". А коли бачиш щасливі очі дітей, то розумієш, що вони знаходяться на шляху до виздоровлення.

Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс
Цукровий діабет - треба дати дітям шанс