УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Львові презентували сайт, що фіксує обіцянки політиків

981
У Львові презентували сайт, що фіксує обіцянки політиків

8 червня у Львові відбулася презентація сайту "Владометр" - он-лайн ресурсу, що фіксує обіцянки українських політиків, а також зазначає, які обіцянки виконують політики, а які - ні. Відтак на цьому ресурсі можна знайти тих українських політиків, які найчастіше не дотримується свого слова.

Про це під час презентації розповів шеф-редактор "Владометру", журналіст, блогер Вахтанг Кіпіані.

"Ключова проблема в державі – це безвідповідальність політиків. Суть "Владометру" – фіксація обіцянок українських політиків (від голови сільради – до Президента) та моніторинг їх виконання. Ми намагаємося втримати політиків у руслі їх обіцянок. Політики всіх кольорів не виконують своїх обіцянок. Проект реалізується півроку. За цей час назбиралося – 2549 обіцянок від 132 людей. Керівник проекту - Світлана Заліщук", - розповів Вахтанг Кіпіані.

Він розповів, що обіцянки можуть вноситися і не редакторами сайту, а звичайними громадянами. "Наразі – 10% обіцянок власне таких, які вносять читачі, ми хочемо, щоб обіцянок від них було - 50%. Ми не в силах простежити всі обіцянки, особливо в районах", - зазначив журналіст.

Як розповів Вахтанг Кіпіані, на сайті є політики "святі" - ті, хто виконав обіцянку (одну або кілька), "балакуни" - хто не виконав, який "обіцяє тернополянам тротуар з підігрівом", тут був також кандидат у мери Луганська від політичної партії "Фронт Змін" Ігор Ліскі, що пообіцяв в разі перемоги на виборах забезпечити мешканців обласного центру безкоштовним безлімітним Інтернетом. Ці дві обіцянки, як і інші подібного штибу, мають позначку на сайті – "чудернацька обіцянка", і таких дивних обіцянок політики дають чимало. "Новачки" - ті, хто тільки дав одну обіцянку, "улюбленці публіки" - політики, обіцянки яких найбільше коментують. Наприклад, сьогодні серед лідерів міський голова Тернополя Сергій Надал.

За словами Вахтанга Кіпіані, цей ресурс стане великим помічником журналістам у написанні текстів, щодо того чи іншого політика, окремих обіцянок. "Владометр" буде цікавий громадським організаціям, і громадянам України при стеженні за тих чи іншим політиком.

"Часто політики, які йшли на вибори із соціальними програмами, на ділі - хапаються за прапори. Це якщо говорити про львівських політиків. Люди повинні знати, що обіцяли політики, і що вони роблять. Важливо, щоб люди бачили, скільки той чи інший політик пообіцяв і скільки виконав. Це особливо важливо тоді, як вони йтимуть на вибори, - зазначив шеф-редактор "Владометру". - Ми не вирішуємо проблеми, ми віддзеркалюємо їх".

Як запевнив Вахтанг Кіпіані, з осені цього року на сайті "Владометру" з’являться додаткові фічі, зокрема візуалізація у формі схем, графіків, карт.