"Депутатський контроль" розбирається із зловживаннями у сфері діалізу. Сподіваємось на підтримку Президента

4.4т

Генеральна прокуратура України після звернення "Депутатського контролю" щодо зловживань у сфері діалізу надіслала запити до Антимонопольного комітету та Міністерства охорони здоров’я України. Про це повідомив заступник Генпрокурора Давід Сакварелідзе членам МДО "Депутатський контроль", народним депутатам України Максиму Полякову, Віктору Романюку (фракція "Народний фронт") і Дмитру Лубінцю (фракція "Блок Петра Порошенка").

"Ми також чекаємо відповіді від Президента України Петра Порошенка та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, адже монополісти, що наживаються на здоров’ї українців, повинні бути покарані", – підкреслює Максим Поляков.

Згідно нової інформації отриманої народними депутатами, окрім завищення цін, компанії ще й займаються підробкою документів. ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна" роздає довіреним фірмам, приміром ТОВ "РЕНАРТ", СП ТОВ "ТТВ-дом" та іншим, гарантійні листки як офіційний представник виробника – Fresenius (Німеччина) в Україні. Проте ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна" не є представником німецької компанії, яка взагалі офіційного дистриб’ютора, представника чи дилера в нашій державі не має! "Фрезеніус" же займається лише імпортом продукції для використання в своїх власних центрах діалізу.

Відповідно, фірми, що виграють тендери на мільйони гривень з його документами, насправді – просто махлюють. Адже вони стають переможцями державних закупівель на підставі недостовірних (підроблених?) документів. Отже, фактично відсутні гарантії походження та якості устаткування витратних матеріалів для гемодіалізу, що постачаються в заклади охорони здоров’я України.

Внаслідок вказаних протиправних дій поставлено під загрозу здоров’я тисячі хворих на ниркову недостатність, які потребують регулярного очищення крові шляхом проведення гемодіалізу. Постачаннянеякісних устаткування та компонентів для гемодіалізу може мати та, напевно, вже має летальні наслідки для хворих з нирковою недостатністю.

При цьому, ставиться під загрозу репутація та, навіть, свобода лікарів, які проводять гемодіаліз неякісними компонентами. Зокрема, у випадку смерті через неякісні компоненти для гемодіалізу в Дніпропетровськійобласній клінічній лікарні ім. І.І. Мечникова відповідальність буде нести серед інших її головний лікар - Заслужений лікар України, Доктор медичних наук, професор Риженко Сергій Анатолійович, який увесь свій час та сили присвячує лікуванню поранених з зони АТО.

Від редакції:

За даними наших джерел, засновниками МСП ТОВ "ГАМБРАМЕД" є Леонід Сергійович та Сергій Леонідович Файнблати, які діяли в інтересах Gambro PD. В свою чергу, МСП ТОВ "ГАМБРАМЕД" раніше входила до складу засновників ТОВ "ДІАЛСЕРВІС", в подальшому вона була перереєстрована на підставних осіб – Євгена Андрійовича та Олександра Андрійовича Батюків. Також, Леонідом Сергійовичем Файнблатом було зареєстровано ТОВ "РУМЕД", яке в подальшому було перереєстровано на Кушніра Олександра Анатолійовича та Жнякіну Галину Василівну.

ТОВ "РЕНАРТ" та СП ТОВ "ТТВ-дом" приймають участь в одних й тих самих державних закупівлях та внаслідок узгоджених дій спотворюють їх результати. Також на митниці у них однакові постачальники з Австрії – "Medprodex Trading Gmbh" і "AP Holdihg GmbH".

У свою чергу СП ТОВ "ТТВ-дом" і ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна", який імпортує устаткування німецької компанії "Fresenius medical care Deutschland gmbh", в липні 2010 року були оштрафовані Кировоградським обласним відділенням Антимонопольного комітету України за узгоджені дії під час участі в державних закупівлях.

При цьому, вказані особи протягом останніх 10 років постачають устаткування та витратні матеріали для гемодіалізу невідомого походження та невідомої якості під торговою маркою компанії Fresenius (Німеччина). Організатором такої схеми є ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна", яке, не маючи відповідних повноважень, від імені виробника видає учасникам державних закупівель гарантійні листи щодо якості та відповідності поставленого ними товару.

Яскравим прикладом даної змови є нещодавні закупівлі устаткування та витратних матеріалів для гемодіалізу в Дніпропетровську обласну клінічну лікарню ім. І.І. Мечникова.

14.11.2014 року Комунальним закладом "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" було оприлюднене оголошення № 191410 (ВДЗ №129) про проведення закупівлі інструментів і приладів медичних, хірургічних та стоматологічних, 32.50.1. (Устаткування для гемодіалізу).

У складі пропозиції конкурсних торгів одного з учасників - ТОВ "Ренарт", було подано оригінал гарантійного листа від ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна", як офіційного представника виробника, компанії Fresenius (Німеччина) в Україні. Аналогічний лист було надано й іншому учаснику - СП ТОВ "ТТВ-ДОМ" ЛТД.

В подальшому, ТОВ "РЕНАРТ" став переможцем вказаних державних закупівель на загальну суму 1 206 617,60 грн. (один мільйон двісті шість тисяч шістсот сімнадцять гривень 60 копійок) з ПДВ. 11 грудня 2014 року між ТОВ "РЕНАРТ" та КЗ "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова" було укладено договір про здійснення державних закупівель устаткування для гемодіалізу виробництва компанії Fresenius (Німеччина). Разом з тим, відповідно до відповіді виробника - Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA (Німеччина), вона не має офіційного представництва на території України, а ТОВ "Фрезеніус Медикал Кер Україна" не являється офіційним представником (дистриб’ютором, дилером) компанії Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA, а займається лише імпортом продукції для використання в своїх власних центрах діалізу.

Нагадаємо: "Депутатський контроль" розпочав безстрокову боротьбу з безпринципними монополістами у сфері діалізу. Ми не дамо цинічно наживатися на здоров’ї українців!

Наши блоги