Родственники пленных "донбассовцев" просят блогеров не срывать переговоры в Минске

4.4т

Родственники пленных "донбассовцев" просят политиков и блогеров не мешать благородному делу освобождения настрадавшихся в плену бойцов. По словам близких, их беспокоит, что Минские переговоры стали в очередной раз предметом бурных политических дебатов. В частности, участие в переговорном процессе Виктора Медведчука часть блогосферы восприняла как попытку вернуть его в активную политику. Однако, близким бойцов, настрадавшихся за 4 месяца плена, спекуляции на этой теме кажутся аморальными и недопустимыми. Родственники пленных бойцов добровольческого батальона "Донбасс" распространили открытое письмо, в котором выразили свою позицию. Они хотят как можно скорее увидеть своих родных дома и рассчитывают, что Минские переговоры приведут именно к такому результату.

Приводим текст обращения:

" Заява рідних бійців батальйону "Донбас", що знаходяться у полоні

Сьогодні у Мінську має розпочатися чергова зустріч тристоронньої комісії з урегулювання конфлікту на Донбасі. На попередній зустрічі було ухвалено домовленість про обмін заручниками, яку досі не виконано. Тепер з’явилася реальна можливість нарешті розв’язати це питання.

23 грудня Служба безпеки України оприлюднила повідомлення, в якому йшлося про те, що визнано "за доцільне до реалізації плану залучити робочу групу у складі першого заступника голови СБУ, керівника Антитерористичного центру при СБУ Василя Грицака, голови Міжвідомчого центру з обміну полоненими Юрія Тандіта та інкорпорувати до цієї роботи Віктора Медведчука". У спецслужбі переконані, що таке рішення в ситуації, що склалася, пришвидшить темпи звільнення людей.

У зв’язку з тим, що таке рішення викликало неоднозначну реакцію у низки політиків та ЗМІ, вважаємо за необхідне заявити.

В Іловайському котлі, що став трагічною сторінкою в історії боротьби України за незалежність і територіальну цілісність держави, батальйон "Донбас" зазнав непоправних і найбільших (серед військових з’єднань) людських втрат. Лише в полоні опинилося (за підтвердженими даними) 92 бійця. Ми не знаємо точної кількості загиблих, тих, що пропали безвісти, і тих, хто перебуває у полоні, але допоки не локалізовані за місцем перебування.

Чотири місяці наші сини та батьки, чоловіки та брати, що добровільно, за патріотичним покликом серця, пішли захищати Батьківщину, знаходяться у полоні. Дякувати Богові, вони залишилися живими, але ЧОТИРИ місяці полону – це страшний термін страждань і принижень наших рідних, це випробовування сил і терпіння, це страх і сльози матерів, дружин і дітей, це наше спільне горе.

Ми неодноразово зверталися до Президента України, СБУ, МОУ, МВС, керівництва Нацгвардії з проханням добитися звільнення наших рідних. І ось нині, коли нарешті реальними стали наші сподівання на звільнення, на виконання пункту "мінських угод" про обмін "усіх на всіх", з’являються ті, хто намагається використати факт залучення Віктора Медведчука до перемовин для звинувачення у політичних спекуляціях, хто намагається заробити політичний капітал на трагедії.

Це неприпустимо і аморально. Це позиція тих, кого війна не торкнулася особисто, хто не пережив трагедії, якої зазнали наші сім’ї.

Ми вимагаємо негайного звільнення всіх, хто опинився у полоні.

Ми сподіваємося, що рішення, яке буде ухвалено у Мінську, дасть волю бранцям.

Ми вважаємо, що будь-хто має право надати допомогу у цій шляхетній справі.

І ніхто не має права з будь-яких міркувань заважати цьому процесу".

Как сообщал "Обозреватель", сегодня с большим опозданием переговоры в Минске все-таки возобновились.

Около 16:50 по киевскому времени к Дому приемов МИД Белоруссии подъехали делегация ОБСЕ во главе со специальным представителем Хайди Тальявини. Для участия в переговорах прибыли: бывший президент Украины Леонид Кучма, посол России в Украине Михаил Зурабов, полномочные представители "ДНР" и "ЛНР" Денис Пушилин и Владислав Дейнего. Об учасстии в переговорах Виктора Медведчука ничего неизвестно. Заседание проходит в закрытом режиме.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости