За российским нападением на Украину просматриваются китайские уши, или Как Пекин использовал Путина

2 минуты
64,6 т.
За российским нападением на Украину просматриваются китайские уши, или Как Пекин использовал Путина

Путин не решался напасть на Украину без содействия/санкции Китая. Поднебесная такое разрешение дала, но не ради того, чтобы порадовать маниакально-имперские амбиции Кремля, а исходя из своих национальных интересов. Теперь подробнее.

Видео дня

Сначала о китайских "ушах":

Разведки многих стран утверждали, что Китай заставил Путина отложить полномасштабную войну, пока финишируют Олимпийские игры в Пекине. Олимпиада завершилась 20 февраля, а уже 21 февраля Путин объявил, что признает "ДНР" и "ЛНР" "государствами" и фактически объявил о намерении полномасштабной военной агрессии.

Далее текст на языке оригинала.

Напередодні війни Путін відвідав Пекін, де зустрічався із Сі Цзиньпінем. Невідомо, про що вони там говорили, але після візиту російський президент виглядав маніакально піднесеним: хамив Макрону в телефонних розмовах, відмовився від прямих переговорів з Україною, і навіть сказав на адресу Києва "спі моя красавіца". Все виглядає на те, що Піднебесна пообіцяла підтримати РФ у цій війні. І спершу все так і було: від офіційної влади КНР прозвучало декілька кволих заяв на підтримку путінської воєнної риторики.

Тепер про те, для чого Китаю путінська агресія в Європі

Китаєві вигідно використати РФ в якості піддослідного ведмедя. Адже Пекін сам давно збирається військовим шляхом підкорити Тайвань. І єдине, що його зупиняє – загроза масштабних санкцій.

Тому мудрі азіати спершу запустили на стежку третьої світової росіян і тепер спостерігають за результатом. Судячи з усього, наслідки їм не сподобалися, тому відкрито підтримувати "випробовуваних" вони відмовились, а плани щодо Тайваню відстрочили.

Китай хоч і імперія, але все ж таки торгівельна. Тому накликати "а ля путінські" санкцій Піднебесна не збирається. І це одне з найбільших розчарувань для РФ.

Що ж трапилось між РФ та Китаєм?

Китай у першу чергу переслідує власні інтереси. І головний її партнер – не Росія, а США. Бо їм КНР продає товарів на суму в 10 разів більшу, ніж РФ. Втрачати два своїх найбільших ринки збуту (США і ЄС) заради "дружби" з Путіним Пекін не готовий;

Китай готовий виступати проти "західного світу", але доти, поки цей західний світ купує у нього товари, не вводить санкції та не заважає заробляти;

Росія вважала, що зможе перенаправити свої енергоресурси в Китай, і там купувати ті товари, які через санкції будуть недоступними. Але Китай відмовився постачати РФ комплектуючі, а нафту купує тільки з величезною знижкою.

Відносини між Китаєм та РФ ніколи не були простими. Якщо раніше Сталін змушував змученого закрепами Мао Цзедуна годинами очікувати на аудієнцію, тепер ситуація кардинально змінилась. "Молодшим братом" стала Росія, а Путін вимушений сподіватись на милість Сі Цзиньпіна. Ці сподівання марні. Китай був готовий підтримати "швидку і переможну війну" РФ проти України. А після повторити цей сценарій з Тайванем. Але ризикувати своєю економікою Пекін не готовий. Навіть візит спікерки США Пелосі до Тайваню не змусили Сі Цзиньпіна перейти "червоні лінії".

Масштабна війна, економічна блокада Китаю не потрібні, а ось слабка Росія, яку можна використовувати задля отримання ресурсів - цілком відповідає їх інтересам. Сценарій змінився. Пекін вимагає ще більших знижок на нафту. А також приглядається до російської території.

Кілька років тому в "Російській газеті" з'явилась реклама "формули ідеального подружжя". Звісно, ідеальна пара - це китаєць з росіянкою. Рекламу оплатило Міністерство освіти Китаю. Скільки таких "ідеальних пар" з'явилось в РФ - неподалік від кордону з Китаєм, та де закінчиться цей кордон після остаточної поразки Путіна, велике питання.