Республиканцы & демократы: кто будет противостоять Байдену через два года

3 минуты
12,6 т.
Республиканцы & демократы: кто будет противостоять Байдену через два года

Республиканцы надеялись, что им удастся взять определенное большинство в обеих палатах Конгресса США. И затем, удержав его до 2024 года, смогут, избрав своего президента, начать проводить свои реформы.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

Але демократи зберегли за собою Сенат – після перемог в Аризоні та Неваді у них вже 50 місць, а також голос віце-президента, плюс в Джорджії чекає 2-й тур.

Що стосується Палати представників, то там на даний момент співвідношення 211/204 на користь республіканців. Ще йде підрахунок в 20 округах. Але аналітики пророкують, що республіканці отримають контроль над Нижньою палатою.

Відносний успіх демократів на виборах загалом та непереконлива перемога республіканців у Палаті представників ще більше загострять протистояння двох партій напередодні президентських виборів 2024 року.

Хто винний у такому результаті виборів? Партійний істеблішмент звинувачує Трампа, який обрав своїх кандидатів у Пенсільванії та Арізоні, які не змогли виграти. Трамп, в свою чергу, викриває партійний штаб у тому, що його кандидати не отримали належної фінансової та політтехнологічної підтримки.

Тому для республіканців постало питання кандидатури лідера, який гідно протистоятиме через два роки Джо Байдену.

Показовим є підтримка губернатора Флориди Рона Десантіса та, водночас, критика Дональда Трампа виданням The New York Post, який входить до медіахолдингу Руперта Мердока.

А це означає, що найближчим часом Десантіса підтримає "важка артилерія" – телеканал Fox News.

На користь Десантіса висловилися Біньямін Нетаньяху, який повернувся до влади в Ізраїлі, і популярний по обидва береги Атлантики британський вкрай правий політик Найджел Фарадж, який у минулому активно підтримував Трампа.

Трамп уже накинувся на Десантіса одразу після виборів до Конгресу, звинувачуючи того у лицемірстві. Тепер він же почав ганьбити і Глена Янгкіна - бізнесмена з Вірджинії, який минулого року зміг стати губернатором в умовах напружених виборів.

Янгкіна, в свою чергу, називають можливим кандидатом у віце-президенти Десантіса - якщо той почне свою президентську кампанію.

Настрої республіканського електорату також змінюються. На початку листопада підтримка Десантіса зросла до рекордно високого рівня – 26% республіканців готові проголосувати за нього на праймеріз. При цьому Трампа підтримують 48% - він зберігає перевагу над опонентом, але вона вже не абсолютна, а відносна.

Після виборів у Флориді, на яких Десантіс розгромно переміг з відривом у 19%, його рейтинги мають ще сильніше підрости. Багато хто вже називає Десантіса республіканським Кеннеді. Будучи молодим і таким, що вміє вести на рівних з демократами "культурні війни", Десантіс може принести республіканцям довгоочікувану перемогу на виборах.

У цьому контексті варто згадати, як республіканці планували змінити зовнішню політику США у разі своєї перемоги.

Fox News зробив аналітичний матеріал з припущення, якщо би республіканці взяли під свій контроль Палату представників та Сенат.

1. Підтримка України.

"Новий Конгрес не відмовиться від України і не зробить так, як Байден, який покинув Афганістан. Проте лідери Конгресу проводитимуть чіткішу різницю між підтримкою українського народу та підтримкою політики адміністрації Байдена, яка була і інтуїтивною, і марнотратною"...

"Конгрес має наполягати на розробці кращого плану довгострокового відновлення, такого, який не дозволить Україні перетворитися на ще одну залежну від іноземної допомоги зруйновану країну зі слабкою економікою, подібну до Іраку та Афганістану. Нарешті, американці мають побачити реальний та ефективний довгостроковий план захисту інтересів США від Росії".

2. Китай

"Треба очікувати, що новий Конгрес виявить твердість і всерйоз займеться тим, щоб дати відсіч Пекіну".

"Президент Джо Байден дотримується своєї мантри "конкурувати там, де ми маємо, співпрацювати там, де ми можемо". Це аналогічно до того, щоб оголосити Фредді Крюгера реально існуючим, а потім прийняти снодійне. Новий Конгрес миритися з цим не буде".

3. Безпека кордонів та імміграція

"Слід очікувати, що республіканці наполягатимуть на поверненні до розумної політики імміграційного контролю. І не варто дивуватися, якщо Палата представників, яку очолюватимуть республіканці, спробує оголосити імпічмент міністру внутрішньої безпеки Алехандро Майоркасу".

4. Забезпечити спільну оборону

"Конгрес незадоволений оборонною політикою Байдена з першого дня його перебування на посаді президента. Запропонований військовий бюджет настільки не відповідав вимогам, що навіть його власна партія відмовилася його підтримати. Нещодавно фонд The ​​Heritage Foundation опублікував свій щорічний Індекс військової могутності США, в якому потенціал наших збройних сил оцінюється як нижчий, ніж за останні 10 років, незважаючи на те, що загрози, які вони повинні стримувати, різко зросли. З огляду на увагу Конгресу до доповіді, конгресмени цілком мають взяти оборонну політику до власних рук".

5. Глобальна кліматична політика

"Слід очікувати, що лідери Конгресу дадуть відсіч екстремістській політиці адміністрації Байдена в галузі енергетики та охорони навколишнього середовища. Конгрес захоче відновити енергетичну незалежність Америки та покласти край фінансуванню США марнотратної та небезпечної глобальної зеленої програми".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...