УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Илья Несходовский
Илья Несходовский
руководитель аналитического направления Сети защиты национальных интересов "АНТС"

Блог | По следам России: ВР приняла в первом чтении законопроект, который позволит властям давить на любых "неудобных" граждан

По следам России: ВР приняла в первом чтении законопроект, который позволит властям давить на любых 'неудобных' граждан

Совместное заявление организаций гражданского общества

Видео дня

-

10 января 2024 года Верховная Рада приняла в первом чтении правительственный законопроект "О добродетельном лоббировании" № 10337. Еврокомиссия определила принятие закона о лоббизме одной из предпосылок для начала переговоров о вступлении Украины в ЕС, однако во внесенном правительством виде этот законопроект только отдаляет нас от европейских ценностей и прямо угрожает свободе, демократии и конституционным правам в Украине.

Далее текст на языке оригинала

В редакції першого читання цей проєкт не лише не зменшить олігархічні та недоброчесні впливи на прийняття рішень органами влади, але й посилить закритість влади, дозволить тиснути на будь-яких "незручних" громадян чи організації громадянського суспільства, які критикуватимуть владу, вимагатимуть реформ або змін у публічній політиці.

-

Такі громадяни чи організації будуть зобов’язані реєструватися як "лобісти" під загрозою штрафів, як "іноагенти" у путінській Росії. Тобто буде створена система тиску влади на громадянське суспільство. За участь у круглому столі, направленні пропозицій до законодавства, громадську експертизу чи зустріч з посадовцем людей переслідуватимуть як за "незаконне лобіювання".

-

Усі ключові пропозиції представників громадських організацій, що входили до складу с робочої групи з підготовки законопроєкту до другого читання, створеної парламентським комітетом з питань правової політики, проігноровані. Доопрацьована редакція проєкту закону й надалі дозволяє переслідувати громадян чи громадські організації за критику чи пропозиції до законодавства під приводом відстоювання ними своїх "комерційних інтересів". Останні сформульовано нечітко — будь-яка пожертва на підтримку організації для адвокатування антикорупційних, політичних чи інших реформ може вважатись її "комерційним інтересом".

-

Існує ризик, що комітет і загалом парламент можуть ухвалити в цілому законопроєкт №10337 у редакції, яка дозволить владі вважати будь-яких активних громадян і громадські об’єднання лобістами, вимагати звітуваннь.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...