УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Напасть на кого-то еще РФ не способна: почему же Европа готовится к полномасштабной войне

Напасть на кого-то еще РФ не способна: почему же Европа готовится к полномасштабной войне

Ни одна страна НАТО, кроме США, не имеет достаточных запасов оружия и экономического потенциала для ведения войны, аналогичной российскому вторжению в Украину. Это с одной стороны. Но есть и другая.

Далее текст на языке оригинала

Значна частина арсеналу Росії – це спадок Радянського Союзу. Ця війна – остання, у якій РФ зможе оперувати великими запасами застарілої радянської зброї. Ось факти.

Танки. За даними Military balance, на 2022 рік у Росії на озброєнні було близько 3,4 тис. танків. З них побудовані вже після 1991 року – 12%, це приблизно 420 одиниць Т-90. Основний бойовий танк рашистів – радянський модернізований Т-72 різних модифікацій. За час війни орки втратили 2,9 тис. і змушені розконсервовувати дуже застарілі Т-62. Танкові війська федерастам доведеться відбудовувати заново.

Авіація. Темпи оновлення парку літаків не вражають. За останніх 30 років збудовано 220 нових винищувачів (25% від всієї кількості), 150 бомбардувальників (30% від всієї кількості), 300 ударних гвинтокрилів (20% від всієї кількості), кілька сотень апаратів модернізовано. Всього у Росії до війни було близько 1400 бойових літаків та 1500 гвинтокрилів. 280 літаків та 260 гвинтокрилів вона вже втратила в Україні. Авіацію Росія береже, бо це дорога техніка, складна у відновленні.

Артилерія та крилаті ракети. В нову артилерію Росія взагалі не вкладалася. На складах у рашистів на папері зазначено близько 6,5 тис. одиниць САУ, 7,5 тис. гаубиць та 4,2 тис. реактивних систем. З суто російських розробок тут лише близько 50 САУ "Хоста" та 30 САУ "Нона", решта – модернізований, або й зовсім первозданний радянський запас. 2200 одиниць артилерії росіяни втратили, і на фронт вже тягнуть гаубиці 50-х років минулого століття.

Ось де Путін вкладав гроші – це ракети. За останні 20 років рашисти виготовили 900 "Іскандерів", 500 "Калібрів", 450 "Х-101" та "Х-555", 40 "Кинджалів". 80% вже відстріляно в Україні. За даними нашого Міноборони, Росія щомісяця може виготовляти 33 ракети з цього списку.

Останніх 10 років мілітаризації Росія спускала на армію сотні мільярдів доларів, але значна частина цих грошей розкрадена. За сучасними зразками озброєнь Росія сьогодні поступається не лише США, а й деяким іншим західним країнам. Це при тому, що експерти того ж RUSI погоджуються, що загалом нова російська зброя ефективна, але її мізер.

Річний бюджет Пентагону удвічі більший за 10-річний бюджет Шойгу і компанії. Оборонні бюджети Великобританії та Франції майже не поступаються російському. Ключове тут – потреба. Країни заходу зовсім не готувалися до війни та не переозброювалися. Та це у минулому – Європа зрозуміла помилку і підіймає свою оборонку. Моє особисте враження: нинішня мілітаризація ЄС - винятково превентивна процедура, з метою відбити в рашистів навіть бажання думати про вторгнення до будь-якої з країн Альянсу.

Росія відставатиме в озброєнні ще більше – як через санкції, так і через технологічне посилення Заходу. Щоб відновити втрачене в Україні, Росії знадобиться щонайменше 7-10 років за умови, за умови, що вона не колапсує економічно.

Натомість ЗСУ в найближчі роки значно скоротять відставання від Росії в озброєннях, а в деяких компонентах переважатимуть. Але то тема окремого посту.

Далі буде. Підписуйтеся на "Орестократію".