newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Сергей Борщевский
Сергей Борщевский
Писатель и дипломат, эксперт Центра исследования России

Блог | Как РФ принуждает Украину к миру накануне визита Ли Хуэя

Как РФ принуждает Украину к миру накануне визита Ли Хуэя

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк недвозначно пов'язав нічну ракетну атаку на Україну 16 травня із візитом до Києва китайського спецпредставника Китаю Лі Хуея, який з нашої столиці розпочинає турне в рамках широко розрекламованої "миротворчої" місії, покликаної "сприяти мирним переговорам".

Видео дня

Вже доводиться чути, нібито Москва таким чином наважилася зробити Пекіну козячу морду. Навряд. Москва зараз не в тій кондиції. Росія поступово стає молодшою сестрою Піднебесної, і це ні для кого вже не секрет.

Швидше можна уявити, що сьогоднішня нічна атака не була для Китаю несподіванкою. Адже якби атака виявилася успішною, це посилило б переговорну позицію товариша Лі Хуея, мовляв, самі бачите: війну треба якнайшвидше припинити й сісти за стіл переговорів.

Пригадуєте, як казав у серпні 2008 року Медведєв про Грузію? Змусити до переговорів.

Авторитарна феесбешна Росія й авторитарний комуністичний Китай ніколи не зрозуміють українців, які після кожного нового обстрілу ще більше ненавидять агресорів, ще дужче прагнуть Перемоги, ще краще усвідомлюють, що це війна на виживання, яка не може закінчитися внічию.

І ще маємо зважати на те, що минулої п'ятниці на неформальному саміті міністри закордонних справ держав-членів ЄС оновили стратегію щодо Китаю, погодившись розглядати його відтепер як конкурента й суперника. З цього має виходити і Україна, якщо ми справді зробили вибір на користь європейської та євроатлантичної інтеграції. Україна, яка донесхочу вже наїлася багатовекторності.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...