newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Павел Климкин
Павел Климкин
экс-министр иностранных дел Украины

Блог | Гарантии безопасности для Украины: другой угол зрения

Гарантии безопасности для Украины: другой угол зрения

Візит Президента Південної Кореї до США має примусити нас подивитися на гарантії безпеки з нового, дуже важливого кута. Південна Корея давно дискутує доцільність набути ядерну зброю. Адже дії північнокорейського режиму стають все зухвалішими. І тепер США запропонували своїм корейським союзникам нові, "покращені" або "розширені" гарантії стримування. При цьому американська ядерна зброя не розміщуватиметься на території Південної Кореї. І це критично важливий сигнал Китаю. А тепер проведіть паралелі з нашою ситуацією. Зрозуміло, що наш і корейський випадки не тотожні, але все ж таки. В сучасному світі для нас гарантії безпеки - це або НАТО, або дво- чи багатостонні ядерні. Все інше - запевнення, стримування і таке інше, але не гаратнії. Теж корисні історії, але не з Росією.

Видео дня

Перша опція: НАТО - включає другу і ніяких альтернатив Альянсу немає. А на шляху до НАТО, поки там немає консенсусу щодо нашого членства, нам потрібні саме гарантії ядерних держав і корейська модель свідчить, що політичну волю для цього можна згенерувати. Вакуум безпеки на шляху до НАТО завжди буде спокусою для Путіна чи його наступників. Цю спокусу потрібно зруйнувати раз і назавжди, а гарантії безпеки від ядерних країн це єдиний шанс не допустити "розповзання" ядерної зброї світом. Це спрацювало у випадку Південної Кореї і має спрацювати у нашому.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...