Сергей Борщевский
Сергей Борщевский
Писатель и дипломат, эксперт Центра исследования России

Блог | Сергей Борщевский: Деоккупация Крыма: выдворить граждан РФ недостаточно

Деоккупация Крыма: выдворить граждан РФ недостаточно

Днями представник Президента України в Криму Таміла Ташева заявила, що після деокупації півострова з нього будуть законно видворені громадяни РФ, які туди "понаїхали". За її словами, йдеться про тих, які не є кримчанами, які тимчасово проживають на території Криму, і тому їхнє видворення - цілком законний процес.

Видео дня

Як і слід було чекати, на новину відгукнулися ЗМІ країни-агресора. "Українська влада вирішила вигнати росіян з Криму" - під таким маніпулятивним (оскільки пані Ташева говорить не про росіян, а про громадян РФ) заголовком відреагували, поширивши свою брехню по світу, NEWS.ru. "Плани України на Крим: представник Зеленського зібралася виганяти росіян", - озвалася URA.ru. І таке інше.

Брехню ще не підхопили підлеглі Сєргєя Лаврова, але можна очікувати, що Небензя із Захаровою її озвучать. В кожному разі на сторінці МЗС Росії вже можна прочитати витяги зі статті на тему "Українська криза та новий світовий порядок" у відомчому журналі "Международная жизнь" представника окупаційної влади півострова, "заступника голови" маріонеткового "уряду" Криму Георгія Мурадова. 

А тепер про головне. Відповідно до міжнародного права, Україна має право всіма законними способами боронити свій суверенітет і територіальну цілісність. Всі роки незалежності України Крим був для нашої держави джерелом нестабільності. І справжня деокупація півострова повинна передбачати не тільки звільнення його від окупаційного війська та вигнання громадян країни-окупанта, а й ліквідацію - раз і назавжди - тих загроз, які зрештою спричинилися до окупації.

Йдеться, зокрема, про філії російських навчальних закладів, які задовго до окупації - з кінця 1990-х років почали створюватися на півострові за потурання тодішньої української влади, а отже про викладачів і випускників цих закладів. Йдеться про численні храми та монастирі, підпорядковані московській патріархії, а отже про пов'язаних з цими осередками "русского міра" осіб. Йдеться про військових пенсіонерів Чорноморського флоту, які впродовж років осідали в Криму. Всі вони ніколи більше не повинні бути дестабілізуючим фактором.

І, нарешті, українській владі варто продумати питання створення в Криму військово-морської бази НАТО як внеску України при вступі до Альянсу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...