newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Павел Климкин
Павел Климкин
экс-министр иностранных дел Украины

Блог | Что стоит за угрозами разместить ядерное оружие в Беларуси

Что стоит за угрозами разместить ядерное оружие в Беларуси

Рішення Путіна розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю готувалося давно. Я майже впевнений, що путін обговорював його з китайським лідером.

Видео дня

По-перше, це сигнал Заходу, що Білорусь це територія автократії і "підпорядкована" Росії. Будь-які спроби демократичних рухів у Білорусі можуть призвести до ядерної дестабілізації - "не чипайте Білорусь, ми будемо захищати нашу територію на будь-який кшталт" - такий зміст цього кроку.

По-друге, тактична ядерна зброя завжди розглядалася Кремлем як "відповідь" на конвенційний потенціал НАТО і тепер очевидно, що він в рази більший за російський. РФ фактично визнає це і каже, що покладається на ядерну відповідь.

І нарешті по-третє, Росія хоче тримати нас під постійним ядерним тиском і зробити для нас її стримування більш складним викликом. Додаткові санкції будуть правильною, але принципово недостатньою відповіддю. НАТО потрібна нова концепція стримування РФ, потрібна сміливість на Вільнюському саміті НАТО заявити це. І зробити нас - Україну - частиною цієї стратегії.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...