УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | $300 "ярдов" на кону: Запад едва ли не впервые попытается сыграть с Путиным на опережение

$300 'ярдов' на кону: Запад едва ли не впервые попытается сыграть с Путиным на опережение

Конфискация активов российского центробанка в пользу Украины – это не только о деньгах, сколько о зрелости наших партнеров. Если они постригут кремль, то это будет означать только одно: США и ЕС компенсировали тот дефицит решимости, который сопровождал их на протяжении всего периода войны Московии против Украины.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала

 Адміністрація Байдена почала термінові переговори про використання арештованих $300 млрд активів російського центробанку. Їх хочуть використати для допомоги Україні. Конгрес підтримує законопроєкт, Байден хоче провести рішення до 24 лютого 2024 року, - це ми знаємо з The New York Times.

Та з аналітики FT розкривається дещо інша картина: роль США у цьому поході за "золотим руном" більше політична, ніж реальна. Uncle Sam заарештував лише $5 млрд, тоді як €260 млрд активів ЦБ московії заморожено в ЄС, Австралії, Японії та Великобританії. Близько €210 млрд — зберігається в ЄС у вигляді готівки й державних облігацій.

І тут, власне, підступ: європейці, особливо французи, німці та італійці набагато обережніші за американців в "стрижці" "золотого руна". З одного боку, вони бояться відповіді з боку кремля, з іншого — бояться, що Китай або Саудівська Аравія заберуть з ЄС свої гроші.

Відтак доля "трьохсот ярдів" сьогодні залежить від політичної переконливості США та Великої Британії, яка також виступає за вилучення активів держави-терориста.

 Якщо ЄС, США та G7 таки "рейдернуть" у кремля парочку сотень "ярдів", це свідчитиме про зміну стратегічної моделі поведінки наших західних партнерів: вони готові не тільки реагувати на агресію Росії, а й брати ініціативу на себе... і продовжують підтримувати Україну в її боротьбі за свободу та незалежність.

Ключове для нас слово, - "якщо"…

Додам, що це не план Б. Ці кошти очікуються додатково до обіцяної допомоги з боку США та ЄС.

Ви завжди можете розраховувати, що американці зроблять правильно після, як вони перепробують всі інші варіанти, - Вінстон Черчіль…