Жінка відсудила 10 тис. євро в держави Україна. Відео

295
Жінка відсудила 10 тис. євро в держави Україна. Відео

Десять тисяч євро компенсації відсудила в України жителька Краснодона Луганської області. Такий вирок Європейського суду за нестерпне життя поряд з автострадою під самісінькими вікнами. Вітчизняна Феміда свого часу відмовилася розглядати претензії жінки. І лише в Європі вона довела - сусідство з дорогою погіршало її здоров'я і зруйнувало будинок. Нескінченний потік вантажівок — більше ніж сотня щогодини. Клара Грищенко з жахом описує чотири роки життя по сусідству з трасою. Каже - земля дрижала так, що будинок укрився тріщинами, а від вихлопних газів і пилу не передихнути.

Вантажний транспорт і автобуси міські чиновники пустили через приватний сектор у 1998 році. Просто під вікнами будинків - менше, ніж за 5 метрів - цілодобово їздили автомобілі. Чиновники кажуть - у такий спосіб розвантажили центральні вулиці міста.

Міські чиновники на скарги людей не зважали. У суді справу про нестерпні умови життя розглядати відмовилися. Проте, коли через чотири роки люди поскаржилися до Європейського суду з прав людини, влада міста зреагувала блискавично. Дорогу перекрили шлагбаумом, що обмежує висоту транспорту — двометрову планку можуть подолати тільки легковики. Тепер думки людей розділилися. Одні тішаться перемогою і тишею, інші твердять - повністю дорогу перекривати не можна.

Справа пробула в суді 9 років. Проти України в Європі родина Грищенків судилася без допомоги адвокатів. Поштою пересилали документи, перекладали, майже всією вулицею розбиралися у тонкощах міжнародної юриспруденції. І ось вирок — десять тисяч євро компенсації. Гроші Україна має виплатити з державного бюджету, упродовж трьох місяців.

Источник:5 канал